9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Фото: Завод у Івано-Франківську перетворюють в інноваційний простір

Засновники Urban Space 100 з партнерами планують викупити завод “Промприлад” і перетворити його в інноваційний кластер

Ініціатори планують що у колишніх приміщеннях заводу розмістяться проекти та бізнеси, які займатимуться сучасним мистецтвом, новою економікою та урбаністикою. Команда вже завершила ремонт на одному з поверхів, знайшла перших резидентів та відкрила перший простір.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на БЖ

Ідея реновації належить архітектору і засновнику архітектурної школи CANаctions Віктор Зотову. Пізніше вона була підхоплена громадською організацію “Тепле місто”, яка займається, в тому числі, урбаністичними та соціальними проектами.

Ми розуміли, що завод працює формально і без модернізації рано чи пізно зупиниться. Найбільш вірогідний сценарій – ділянку віддадуть під забудову. Тому почали дізнаватися, що роблять в світі з постіндустріальному об’єктами і вивчати потенціал” Промприлад “в цьому напрямку, – розповідає керівник платформи “Тепле місто” Юрій Філюк

Після двох років пошуку концепції, команда вирішила створити на базі заводу інноваційну платформу на перетині чотирьох напрямків: альтернативна освіта, сучасне мистецтво, нова економіка та урбаністика.

На території “Промприладу” будуть функціонувати економічні кластери. Засновники ирішили зосередитися на сільському господарстві з акцентом на зелене фермерство, їжі і ресторанній справі, ІТ, дизайні, деревообробці, зеленої енергетики та кіноіндустрії.

Також на території будуть діяти IT-академія, дитячий центр, конференц-хол, арт-центр, концертний зал, резиденції, кіноцентр, бізнес-інкубатор, фермерський ринок, майстерні, фудкорт, офіс змін міста, лекційні приміщення, школа промдизайна, а ще пивоварня і школа пивоваріння, кафе, ресторани, хостел і готель, центр спорту та велохаб.

Останні новини:

Зараз читають