9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Фото: Одеський стартап Kwambio презентував власну розробку – перший високоточний 3D-принтер для друку керамічних виробів

Kwambio представив перший український 3D-принтер для кераміки

Одеський стартап Kwambio презентував власну розробку – перший високоточний 3D-принтер для друку керамічних виробів. Команда також оголосила про залучення інвестицій в розмірі $500 000 від венчурних фондів Empire State Capital Partners і Impulse VC. Кошти будуть спрямовані на запуск і виробництва принтера, а також збільшення виробничих потужностей фабрики в Одесі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на AIN

Першу в Україні та Європі фабрику для 3D-друку керамічних виробів було відкрито в Одесі ще рік тому. Kwambio друкує на 3D-принтерах об’єкти будь-якої складності: прикраси, посуд, предмети інтер’єру, промислові зразки та навіть кісткові імплантати. Однак жоден існуючий принтер не міг надрукувати виріб з кераміки з досить високою точністю і швидкістю.

Процес виробництва був надмірно складним і затягнутим – спочатку на 3D-принтері друкували форму. Потім, методом традиційного лиття, об’єкт готували до випалу і нанесення покриттів. В результаті, на виробництво однієї чашки могло піти до 10 днів, – розповів засновник і головний виконавчий директор стартапу Володимир Усов.

Тоді Kwambio вдалося скоротити терміни виробництва виробів до декількох днів за допомогою створення нової технології струменевого 3D-друку керамічними порошками, що дозволяє друкувати відразу готові об’єкти. Для впровадження технології інженери Kwambio зібрали власний принтер, який вже працює на фабриці в Одесі. Модель називається Ceramo One.

За словами розробників, основна відмінність українського принтера Kwambio від існуючих в світі аналогів – висока швидкість (160 мм / с) і точність друку (20 мкм), а також широкий вибір матеріалів власної розробки, що дозволяє друкувати як дизайн об’єкти, так і промислові зразки.

Новий принтер друкує за допомогою спеціальних порошків на основі глини, які також розробили на фабриці. Завдяки власному виробництву, Kwambio розширив набір колірних рішень: зараз в асортименті близько 100 квітів керамічних порошків. Також стартап розробив порошки для друку форм під лиття металевих виробів і друку промислових зразків в аерокосмічній сфері.

Нагадаємо, Kwambio – український стартап з офісами в Одесі і Нью-Йорку, що запустився в 2015 році. Фабрика займається 3D-печаткою керамічних виробів, а також розробкою інновацій в сфері 3D-друку і адитивних технологій виробництва. За останній рік на фабриці надрукували понад 10 000 виробів для клієнтів з США та Європи.

Останні новини:

Зараз читають