9.5 C
Alba Iulia
Середа, 12 Травня, 2021

Екосайт ecoinfo.dp.ua визнаний найоригінальнішим IT-проектом в Україні

 • Грошовий приз 150 тисяч гривень і оплески стоячи – ресурс ecoinfo.dp.ua визнаний самим крутим в Україні. Сайт переміг у національному конкурсі IT-стартапів за програмою EGAP в номінації «Екологія». Ідея веб-проекту народилася півтора роки тому на стратегічній сесії в ДнепрОГА. Креативний Екосервіс – результат спільної роботи команди Валентина Резніченко та IT-волонтерів.

  Екосайт ecoinfo.dp.ua визнаний найоригінальнішим IT-проектом в Україні. Таке одностайне рішення прийняло журі Всеукраїнського конкурсу стартапів за програмою EGAP.

  Команда Валентина Резніченко та IT-волонтери запустили унікальний екосайт Дніпропетровщини півтора роки тому. Сьогодні на ньому можна дізнатися про стан навколишнього середовища в конкретному місці області, які заводи впливають на екологію в цій точці і де знаходяться найближчі зони відпочинку. На інтерактивну карту вже нанесені дані про більш ніж 2 тисяч об’єктів – від підприємств до полігонів твердих побутових відходів.

  Дніпропетровщина впроваджує електронні інновації в різні сфери життя, екологія – не виняток. Ми першими в Україні перевели екологічні адмінпослуги в режим онлайн. Ще один проект – унікальний екосайт. На ньому – дані про стан навколишнього середовища в різних точках регіону. Інтерактивну карту розробили разом з IT-волонтерами. Наша спільна робота отримала вищу оцінку на національному рівні. На досягнутому не зупиняємося. Мета – зібрати екоданние всієї України, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

  Щоб дізнатися про стан навколишнього середовища, досить зайти на сайт з мобільного або комп’ютера. Геолокація визначить ваше місце розташування – і детальна інформація на екрані. Доступною для кожного її зробили волонтери «IT-рух Дніпро».

  Екологічні дані не дуже розуміють люди без спеціальних знань. Тому разом з ДнепрОГА вирішили створити сайт, зрозумілий не тільки для фахівців, а й звичайних жителів. На екоресурсів інформація – у вигляді інфографіки, цифр, графіків та таблиць. Зараз на екокарте області є забруднювачі повітря, звалища і погода. У планах – технічна і питна вода, грунт. Всього – 15 інформаційних шарів, – розповів куратор проекту Максим Ткаченко. – Приємно, що наша ідея визнана кращою в Україні. Українська молодь ще не один раз здивує своїми талантами і спрагою змінювати світ на краще ».

  Виграш команди розробників сайту – 150 тисяч гривень. Кошти спрямують на вдосконалення веб-ресурсу. Скоро на ньому можна буде віртуально подорожувати по заповідних місцях Дніпропетровщини та дізнаватися про стан повітря по онлайн-датчику.

  На Всеукраїнський конкурс IT-стартапів з е-демократії EGAP було подано 270 проектів. 110 з них запросили на презентацію ідей за чотирма напрямками: освіта, екологія, інфраструктура і агропромисловість. Учасники мали можливість не тільки представити свої IT-рішення, а й попрацювати над вдосконаленням задумів. Після презентації проектів визначили фіналістів.

  Програму «Електронне урядування для підзвітності влади та участі громади» (EGAP) фінансує Швейцарська Конфедерація, виконують – Фонд «Східна Європа» і InnovaBridge. Вона спрямована на впровадження IT-інновацій, вдосконалення якості самоврядування, поліпшення взаємодії влади і громадян в Україні. Цільові регіони – Вінницька, Волинська, Дніпропетровська і Одеська області.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова...

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.Передає Національний Промисловий Портал,...

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Зараз читають

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на...

  Крюківський вагонобудівний завод виготовив 281 вагон з початку року

  Крюківський вагонобудівний завод в січні-квітні 2021 року виготовив 281 вагон.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.