9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Екосайт ecoinfo.dp.ua визнаний найоригінальнішим IT-проектом в Україні

blankГрошовий приз 150 тисяч гривень і оплески стоячи – ресурс ecoinfo.dp.ua визнаний самим крутим в Україні. Сайт переміг у національному конкурсі IT-стартапів за програмою EGAP в номінації «Екологія». Ідея веб-проекту народилася півтора роки тому на стратегічній сесії в ДнепрОГА. Креативний Екосервіс – результат спільної роботи команди Валентина Резніченко та IT-волонтерів.

Екосайт ecoinfo.dp.ua визнаний найоригінальнішим IT-проектом в Україні. Таке одностайне рішення прийняло журі Всеукраїнського конкурсу стартапів за програмою EGAP.

Команда Валентина Резніченко та IT-волонтери запустили унікальний екосайт Дніпропетровщини півтора роки тому. Сьогодні на ньому можна дізнатися про стан навколишнього середовища в конкретному місці області, які заводи впливають на екологію в цій точці і де знаходяться найближчі зони відпочинку. На інтерактивну карту вже нанесені дані про більш ніж 2 тисяч об’єктів – від підприємств до полігонів твердих побутових відходів.

Дніпропетровщина впроваджує електронні інновації в різні сфери життя, екологія – не виняток. Ми першими в Україні перевели екологічні адмінпослуги в режим онлайн. Ще один проект – унікальний екосайт. На ньому – дані про стан навколишнього середовища в різних точках регіону. Інтерактивну карту розробили разом з IT-волонтерами. Наша спільна робота отримала вищу оцінку на національному рівні. На досягнутому не зупиняємося. Мета – зібрати екоданние всієї України, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

Щоб дізнатися про стан навколишнього середовища, досить зайти на сайт з мобільного або комп’ютера. Геолокація визначить ваше місце розташування – і детальна інформація на екрані. Доступною для кожного її зробили волонтери «IT-рух Дніпро».

Екологічні дані не дуже розуміють люди без спеціальних знань. Тому разом з ДнепрОГА вирішили створити сайт, зрозумілий не тільки для фахівців, а й звичайних жителів. На екоресурсів інформація – у вигляді інфографіки, цифр, графіків та таблиць. Зараз на екокарте області є забруднювачі повітря, звалища і погода. У планах – технічна і питна вода, грунт. Всього – 15 інформаційних шарів, – розповів куратор проекту Максим Ткаченко. – Приємно, що наша ідея визнана кращою в Україні. Українська молодь ще не один раз здивує своїми талантами і спрагою змінювати світ на краще ».

Виграш команди розробників сайту – 150 тисяч гривень. Кошти спрямують на вдосконалення веб-ресурсу. Скоро на ньому можна буде віртуально подорожувати по заповідних місцях Дніпропетровщини та дізнаватися про стан повітря по онлайн-датчику.

На Всеукраїнський конкурс IT-стартапів з е-демократії EGAP було подано 270 проектів. 110 з них запросили на презентацію ідей за чотирма напрямками: освіта, екологія, інфраструктура і агропромисловість. Учасники мали можливість не тільки представити свої IT-рішення, а й попрацювати над вдосконаленням задумів. Після презентації проектів визначили фіналістів.

Програму «Електронне урядування для підзвітності влади та участі громади» (EGAP) фінансує Швейцарська Конфедерація, виконують – Фонд «Східна Європа» і InnovaBridge. Вона спрямована на впровадження IT-інновацій, вдосконалення якості самоврядування, поліпшення взаємодії влади і громадян в Україні. Цільові регіони – Вінницька, Волинська, Дніпропетровська і Одеська області.

Останні новини:

Зараз читають