9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Дві українки придумали велосипедний антикрадій

Українські винахідниці самі у себе на кухні спаяли перший прототип гаджета, який дозволяє знайти викрадений байк. Скоро він з’явиться в продажу

Україні регулярно крадуть велосипеди. А знайти їх досить проблематично, так як злодій може запросто відправити велосипед в інше місто, де його ніхто навіть не шукатиме.

Як боротися з цією проблемою? Про це задумалися дві українські винахідниці, натхненні космічними технологіями NASA.

Засновники стартапу Finder Алла Божко і Катерина Стеценко в відео-інтерв’ю LIGA.net розповіли про пристрій, що дозволить знаходити викрадені велосипеди.

Частина бесіди редакція публікує в розшифрованому вигляді: 

– Як працює стартап?

За допомогою спеціального пристрою в велосипедної вилці і веб-сервісу можна відстежити на онлайн-карті, де знаходиться велосипед. Також можна попередити саму крадіжку. В цьому і полягає основна відмінність від інших велосипедних маячків. Людині приходить повідомлення в момент, коли його велосипед вже чіпають.

– Яку технологію ви використовуєте для трекінгу?

– GPS в зв’язці з GSM (сім-карта). Координати відправляються відразу на сервер і відразу відображаються на карті.

– Тестували чи прототип?

– Так. Сигнал відмінно проходить через саму велосипедну вилку. Екранування немає. Є швидкий лінк, який можна буде надати поліції (або одного). Щоб вона оперативно відстежила пропажу і повернула її.

– Вам потрібні інвестиції?

– Насправді, так, прийшов той момент, коли ми вже виходимо на більш серйозний рівень. До цього ми справлялися своїми силами. Скоро будемо запускати виробництво. Є попередні замовлення. Для цього потрібно залучати інвестиції та гранти.

– Де знаходиться ваш потенційний ринок?

– Старт в Україні. А далі вже США, Європа. В Амстердамі дуже багато велосипедів. Ми аналізували ринок впроваджувалися в велосообщества (ми самі велосипедисти) і спілкувалися з великими мережами магазинів. Орієнтуємося як на b-to-b, так і на b-to-c.

– Скільки буде коштувати пристрій?

– $ 35. Для кожного ринку буде окрема бізнес-модель.

– Чи не буде це дорого для України?

– Буде. Тому ціна буде інший в Україні. Якби говоримо про ринок Європи і США, то там виникають такі додаткові витрати як доставка, плюс оформлення патентів та інших документів. Тому для цих регіонів ціна буде формуватися інакше.

– Ви самі паяете?

– Так, нам довелося навчитися паяти по інтернету. Починали на кухні. Кіт був в шоці. І перший пристрій ми згуртували самі. Зараз вже у нас зібралася команда інженерів, електронників, програмістів. Кістяк команди – 10 осіб.

– На Kickstarter підете?

– Обов’язково.

– Яку суму будете залучати?

– Ми ще підрахуємо.

– Мільйон доларів?

– Ну куди ж без мільйона.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають