9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Американські інвестори зібрали $30 мільйонів для фінансування українських стартапів

Нью-йоркська компанія FF Venture Capital створила фонд із $30 мільйонів для підтримки українських стартапів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на The Kyiv Independent.

Повідомляється, що фонд Blue & Yellow Heritage є першим західним фондом венчурного капіталу, орієнтованим суто на український ринок стартапів.

Упродовж наступних 5-10 років фонд інвестуватиме в 15-20 стартапів на ранній стадії, заснованих українськими підприємцями або в яких працюють українські біженці.

Для цього FF Venture Capital має на меті залучити ще $20 млн, щоб загальна підтримка досягла $50 млн.

«Коли почалася війна, ми хотіли з’ясувати, як ми можемо максимально змінити ситуацію в Україні та втрутитися, щоб заповнити раптову втрату ліквідності в країні», — розповів український венчурний партнер фонду Денис Гурак.

Відзначається, що це вкрай необхідна підтримка для українських технарів, чий бізнес підірвали війна та світова фінансова криза. Понад 90% українських стартапів заявили, що шукають фінансової підтримки для продовження роботи та розширення.

blank

Значна частина фінансування для українських стартапів нині доступна у формі грантів, наданих технологічними гігантами США, такими як Google і Amazon, а також українським державним фондом стартапів, який надає гранти військово-технічним стартапам.

FF Venture Capital, який називає себе ffVC, підкреслює, що це прибутковий фонд, а не донор. Він надає інвестиції в обмін на акції та очікує отримати прибуток від своїх інвестицій.

Українська технологічна індустрія має хороший імунітет до криз – для бізнесу в Україні не було легких часів, і все ж українські стартапи змогли отримати $832 млн фінансування лише у 2021 році.

Інтерес до України

FF Venture Capital був заснований британським інвестором Джоном Франкелем і американцем Алексом Катцом у 2008 році в умовах світової економічної кризи. Протягом наступних 12 років фонд інвестував у 140 компаній, заробивши $15 млрд.

Фонд зосереджується на стартапах, які працюють у сферах фінансових технологій, технологій нерухомості, штучного інтелекту, дронів і робототехніки. Його середня інвестиція становить $700 тис.

blank

Blue & Yellow Heritage — восьмий фонд ffVC. Фонд планує інвестувати в стартапи із середнім обсягом інвестицій від $500 тис. до $2,5 млн.

Раніше компанія вже інвестувала в українські технологічні стартапи. У 2019 році ffVC інвестував у київський стартап Respeecher, який створює голоси, згенеровані штучним інтелектом для ігор, фільмів, аудіокниг і подкастів. Технологія Respeecher була використана для відтворення голосу юного Люка Скайвокера в епізоді «Мандалорця», додаткового серіалу у всесвіті «Зоряних воєн».

Щоб бути ближче до східноєвропейських стартапів, у 2019 році ffVC відкрила офіс у Варшаві з 12 спеціалістами з інвестицій. Саме досвід, отриманий у регіоні, спонукав ffVC заснувати фонд для інвестицій лише в українські стартапи.

«Ми зрозуміли, що можемо запропонувати багато цінності та фінансування українським підприємцям, коли вони цього найбільше потребують», — сказав Гурак.

За словами Гурака, фонд уже перевірив понад 250 компаній, з яких визначив близько 50, які можуть отримати фінансування.

Пережити кризу

Багатьох українських стартапів війна не збентежила, і вони продовжують розвивати свій бізнес. Їм допомогло те, що експерти та стартапи називають «глобальним мисленням».

blank

Більшість українських стартапів зареєстровані в США та мають офіси по всьому світу. Кожен п’ятий український стартап вважає своїм головним ринком саме світовий ринок.

Люди за межами України можуть навіть не знати, що деякі відомі стартапи, такі як Affirm, Grammarly, Revolut і GitLab, були засновані українцями, і зазвичай основна команда працює в Україні.

«(В Україні) ми бачимо можливість не лише заповнити поточну прогалину у фінансуванні, але й продовжувати допомагати талановитим командам розвиватися та ставати великими успішними міжнародними компаніями», – йдеться в заяві компанії.

Останні новини:

Зараз читають