9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Яку кількість американських фрегатів «Oliver Hazard Perry» може отримати Україна

У Генеральному штабі Збройних сил України розглядають питання передачі ВМС американських фрегатів типу «Oliver Hazard Perry» – зокрема визначились що будуть просити три одиниці.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Ukrainian Military Pages.

“Будемо брати. Дорого, але в нашому випадку інших варіантів немає, будувати з нуля такі кораблі ще дорожче і довго. Поки немає точної інформації, два або три фрегата ми можемо отримати. Наскільки мені відомо, питання обговорюється на дипломатичному рівні. Діалог був ініційований після заяви спецпредставника Курта Волкера про зняття ембарго на поставки зброї в Україні”, – повідомляє джерело у Генштабі ЗСУ, передає Фокус.

Минулого тижня, Сполучені Штати Америки, у рамках військово-технічної допомоги ЗС України, запропонували передати ВМСУ фрегати класу «Oliver Hazard Perry», які знаходяться у розпорядженні ВМС США. Кораблі можуть бути передані за програмою «Надлишкове майно» (Excess Defense Article) Агентства Міністерства оборони США з питань співробітництва в галузі безпеки (DSCA).

За словами співрозмовника «Фокуса», Київ наполягатиме на отриманні трьох фрегатів, щоб уникнути повторення ситуації, що склалася в Польщі.

“Три кораблі – це можливість планування. Якщо перший знаходиться на ремонті, другий – на бойовому чергуванні, третій – готується заступити на службу. У поляків два таких фрегата, якщо один в ремонті, то на другий зростає навантаження. Наскільки мені відомо, вони зараз шукають шляхи покупки ще одного фрегата такого типу”, – наголосив він

Нагадаємо, що 18 жовтня спецпредставник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер заявив, що США скасували ембарго на поставки зброї для України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають