9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

Снігоболотохід і універсальний рятувальний автомобіль: в Ізмаїл прибула нова техніка (відео)

В підрозділі третього пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС в Одеській області, надійшли зразки нової рятувальної техніки. Снігоболотохід «Богун» та спеціальна аварійно-рятувальна машина легкого типу на базі Volkswagen Caddy покликані підвищити рівень і якість реагування на надзвичайні ситуації в місті Ізмаїл, Ізмаїльському, Ренійському, Болградському та Кілійському районах.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ІзмаїлCity.

Техніку виставили перед 20-ї пожежно-рятувальною частиною, а співробітники ДСНС розповіли та продемонстрували журналістам її можливості.

Найбільше привернув увагу вражаючих розмірів, буквально, рятувальний «танк-всюдихід» – це снігоболотохід «Богун». Як зазначив заступник начальника 20-ї пожежно-рятувальної частини Вадим Борчану, снігоболотохід — машина високої прохідності, діаметр коліс якої – 160 см. Її планується використовувати в ліквідації надзвичайних ситуацій та порятунку людей в снігових заметах, сипучих ґрунтах і в водних перешкодах.

“Як показує досвід, в нашій місцевості часто утруднена прохідність звичайних пожежних машин, і потрібна техніка високої прохідності, — розповів Вадим Борчану. – На снігоболотоході ми зможемо пересуватися по снігу, болоті, і навіть по воді. Попереду — два місця — для водія і пасажира. Позаду — ще чотири місця, а також двоє жорстких нош для постраждалих. На автомобілі також встановлено потужне освітлення. Всередині — навігаційна система. Є два гідрокостюми для рятувальників, в яких можна витримати температуру до -40 градусів. У них можна витягати людей з води, рятувати постраждалих, які провалилися під лід”.

З огляду на потужні колеса, «Богун» не використовується для пересування по асфальту. Тому, рятувальний автомобіль за допомогою причіп-лафета буде доставляти снігоболотохід на місце події. До речі, «Богун» – українського виробництва, збирається в Києві.

blank
Фото: ІзмаїлCity

Другий автомобіль — рятувальна машина легкого типу на базі Volkswagen Caddy. Він буде використовуватися здебільшого для ліквідації наслідків серйозних дорожньо-транспортних пригод.

“В комплектації є аварійно-рятувальне обладнання, гідравлічний інструмент, пневмоподушки, стабілізаційні системи, системи оповіщення, навігаційні системи, можливості для надання першої домедичної допомоги, — розповідає Вадим Борчану. – У цій аварійно-рятувальній машині є все, щоб в разі ДТП можна було розібрати постраждалий автомобіль від А до Я, і витягти людей”.

Що важливо, в комплектації йдуть потужні освітлювальні установки, якими можна в нічний час повністю висвітлити місце ДТП. Тепер у розпорядженні співробітників ДСНС є гідравлічний насос, який приводить в дію гідравлічні ножиці та домкрат, що дозволяє розрізати стійки автомобіля, підіймати дах, є і розтискачі, що примусово відкривають заклинені двері. На місці події рятувальники також зможуть використовувати бензопилу по металу, універсальні вогнегасники, пневмоподушку, що підіймає автомобіль, носилки, стабілізаційну систему, що працює в парі з пневпоподушкою, сигнальні вогні, інструмент для розбору лобового скла та інше.

У ізмаїльських рятувальників в розпорядженні 17 одиниць техніки, разом новими автомобілями, вони повністю забезпечені необхідним обладнанням для ліквідації всіх видів надзвичайних ситуацій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають