9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

Скільки винаходів зареєстрували українські вчені та інженери за останні 11 років

 • З 2007 року українці зареєстрували 124 000 патентів, серед них – 10 000 патентів і заявок на патенти, поданих за кордон. 5600 патентів українці оформили в зарубіжних юрисдикціях (в 19 країнах).

  Українці також виступили авторами та співавторами понад 4600 винаходів в інших країнах. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

  У UNIT.City 29 травня представили результати дослідження винахідницької активності українців, а також нерезидентів в рамках України. Його мета – документально зафіксувати досягнення українських винахідників і з його допомогою презентувати нашу країну закордонним партнерам.

  Упорядниками дослідження виступили Innolytics Group, SingularityU Kyiv Chapter, DLA Piper, UNIT.City, UkrInnovate. Повідомляється, що це перше дослідження, яке було проведено на основі комплексного аналізу великих даних з авторитетних міжнародних джерел, таких як Web of Science, Derwent Innovation і інших.

  Українці щорічно реєструють близько 12 000 – 13 000 патентів на винаходи і корисні моделі. Як відзначають укладачі дослідження, винахідницька активність українців порівнянна з активністю резидентів Польщі. При тому, що Польща – частина Євросоюзу, її економіка в рази сильніше ніж наша, а для розвитку інновацій діють дуже масштабні програми підтримки.

  У порівнянні з іншими країнами, в Україні реєструють дуже багато корисних моделей – їх частка у всіх реєстрованих винаходи становить понад три чверті (82%). Це пояснюється більш простий, дешевої і швидкою процедурою реєстрації корисної моделі в порівнянні з оформленням патенту на винахід. З іншого боку, термін захисту корисної моделі авторським правом вдвічі коротше (10 років замість 20).

  Реєстрація великої кількості корисних моделей – це більше юридична та практична особливість України, і, в дещо меншій мірі, країн СНД. На заході така форма захисту нових розробок значно менш популярна, а в багатьох країнах такої форми захисту інтелектуальної власності немає. Більше 90% корисних моделей, які були зареєстровані українцями за кордоном за період 2007-2017 років, зареєстровані в Росії, де така форма захисту також є досить популярною.

  Найбільше патентів на винаходи в Україні у національних університетів, іноземних компаній і приватних осіб. Найбільш популярні сфери – фарма і органічна хімія, у тому числі для агро.

  Загальна кількість виданих патентів в Україні в аграрній індустрії – 3240. В середньому видається до 300 патентів на рік, переважно в агрохімії і агротехніці. Більше 60% винаходів належать іноземним резидентам.

  Примітно, що у великих українських агрохолдингів, чиї обороти обчислюються мільярдами доларів, практично немає власних розробок, захищених патентами. Тобто нові технології в цій сфері в основному імпортуються і монопольний прибуток на їх продажу нам заробляють іноземні компанії.

  17,2% всіх винаходів в Україні – це фармацевтика. 10,3% всіх патентів і корисних моделей в Україні відносяться до цієї сфери.

  Топ-5 технологій, над якими працюють українці в IТ-сфері (на основі 2629 патентів):

  • комунікації – 400;
  • бездротові технології – 261;
  • технології передачі даних – 195;
  • графічні об’єкти – 191;
  • обробка відео – 184.

  Активні українці і на міжнародній арені. За 11 років новатори з України виступили авторами та співавторами понад 4600 патентів і заявок на патенти, подані за кордоном. В тому числі, спільно з найбільшими міжнародними корпораціями, такими як General Electric, Samsung, Bayer, BASF, Qualcomm, Syngenta та ін.

  Найчастіше українські резиденти патентують свої винаходи за кордоном в таких сферах, як будівельна інженерія, фармакологія, медицина і ветеринарна наука, металургія, транспорт.

  З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5 тис. тонн вантажів або близько...

  Зараз читають

  На розробку САУ «Богдана», «Вільхи», «Нептуна» та інших проєктів Міноборони виділило близько мільярда гривень

  На фінансування дослідно-конструкторських робіт (ДКР), серед яких комплекси «Вільха» та «Нептун» корабельного базування, а також САУ «Богдана»...

  Уряд дозволив здійснювати експорт військової продукції ще двом українським підприємствам

  Уряд надав ТОВ «ЮА.РПА» та ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва.

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що...