9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Скільки винаходів зареєстрували українські вчені та інженери за останні 11 років

З 2007 року українці зареєстрували 124 000 патентів, серед них – 10 000 патентів і заявок на патенти, поданих за кордон. 5600 патентів українці оформили в зарубіжних юрисдикціях (в 19 країнах).

Українці також виступили авторами та співавторами понад 4600 винаходів в інших країнах. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

У UNIT.City 29 травня представили результати дослідження винахідницької активності українців, а також нерезидентів в рамках України. Його мета – документально зафіксувати досягнення українських винахідників і з його допомогою презентувати нашу країну закордонним партнерам.

Упорядниками дослідження виступили Innolytics Group, SingularityU Kyiv Chapter, DLA Piper, UNIT.City, UkrInnovate. Повідомляється, що це перше дослідження, яке було проведено на основі комплексного аналізу великих даних з авторитетних міжнародних джерел, таких як Web of Science, Derwent Innovation і інших.

Українці щорічно реєструють близько 12 000 – 13 000 патентів на винаходи і корисні моделі. Як відзначають укладачі дослідження, винахідницька активність українців порівнянна з активністю резидентів Польщі. При тому, що Польща – частина Євросоюзу, її економіка в рази сильніше ніж наша, а для розвитку інновацій діють дуже масштабні програми підтримки.

blank

blank

У порівнянні з іншими країнами, в Україні реєструють дуже багато корисних моделей – їх частка у всіх реєстрованих винаходи становить понад три чверті (82%). Це пояснюється більш простий, дешевої і швидкою процедурою реєстрації корисної моделі в порівнянні з оформленням патенту на винахід. З іншого боку, термін захисту корисної моделі авторським правом вдвічі коротше (10 років замість 20).

blank

Реєстрація великої кількості корисних моделей – це більше юридична та практична особливість України, і, в дещо меншій мірі, країн СНД. На заході така форма захисту нових розробок значно менш популярна, а в багатьох країнах такої форми захисту інтелектуальної власності немає. Більше 90% корисних моделей, які були зареєстровані українцями за кордоном за період 2007-2017 років, зареєстровані в Росії, де така форма захисту також є досить популярною.

Найбільше патентів на винаходи в Україні у національних університетів, іноземних компаній і приватних осіб. Найбільш популярні сфери – фарма і органічна хімія, у тому числі для агро.

blank

Загальна кількість виданих патентів в Україні в аграрній індустрії – 3240. В середньому видається до 300 патентів на рік, переважно в агрохімії і агротехніці. Більше 60% винаходів належать іноземним резидентам.

Примітно, що у великих українських агрохолдингів, чиї обороти обчислюються мільярдами доларів, практично немає власних розробок, захищених патентами. Тобто нові технології в цій сфері в основному імпортуються і монопольний прибуток на їх продажу нам заробляють іноземні компанії.

17,2% всіх винаходів в Україні – це фармацевтика. 10,3% всіх патентів і корисних моделей в Україні відносяться до цієї сфери.

Топ-5 технологій, над якими працюють українці в IТ-сфері (на основі 2629 патентів):

  • комунікації – 400;
  • бездротові технології – 261;
  • технології передачі даних – 195;
  • графічні об’єкти – 191;
  • обробка відео – 184.

Активні українці і на міжнародній арені. За 11 років новатори з України виступили авторами та співавторами понад 4600 патентів і заявок на патенти, подані за кордоном. В тому числі, спільно з найбільшими міжнародними корпораціями, такими як General Electric, Samsung, Bayer, BASF, Qualcomm, Syngenta та ін.

blank

Найчастіше українські резиденти патентують свої винаходи за кордоном в таких сферах, як будівельна інженерія, фармакологія, медицина і ветеринарна наука, металургія, транспорт.

З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають