9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Січня, 2021

Скільки винаходів зареєстрували українські вчені та інженери за останні 11 років

 • З 2007 року українці зареєстрували 124 000 патентів, серед них – 10 000 патентів і заявок на патенти, поданих за кордон. 5600 патентів українці оформили в зарубіжних юрисдикціях (в 19 країнах).

  Українці також виступили авторами та співавторами понад 4600 винаходів в інших країнах. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

  У UNIT.City 29 травня представили результати дослідження винахідницької активності українців, а також нерезидентів в рамках України. Його мета – документально зафіксувати досягнення українських винахідників і з його допомогою презентувати нашу країну закордонним партнерам.

  Упорядниками дослідження виступили Innolytics Group, SingularityU Kyiv Chapter, DLA Piper, UNIT.City, UkrInnovate. Повідомляється, що це перше дослідження, яке було проведено на основі комплексного аналізу великих даних з авторитетних міжнародних джерел, таких як Web of Science, Derwent Innovation і інших.

  Українці щорічно реєструють близько 12 000 – 13 000 патентів на винаходи і корисні моделі. Як відзначають укладачі дослідження, винахідницька активність українців порівнянна з активністю резидентів Польщі. При тому, що Польща – частина Євросоюзу, її економіка в рази сильніше ніж наша, а для розвитку інновацій діють дуже масштабні програми підтримки.

  У порівнянні з іншими країнами, в Україні реєструють дуже багато корисних моделей – їх частка у всіх реєстрованих винаходи становить понад три чверті (82%). Це пояснюється більш простий, дешевої і швидкою процедурою реєстрації корисної моделі в порівнянні з оформленням патенту на винахід. З іншого боку, термін захисту корисної моделі авторським правом вдвічі коротше (10 років замість 20).

  Реєстрація великої кількості корисних моделей – це більше юридична та практична особливість України, і, в дещо меншій мірі, країн СНД. На заході така форма захисту нових розробок значно менш популярна, а в багатьох країнах такої форми захисту інтелектуальної власності немає. Більше 90% корисних моделей, які були зареєстровані українцями за кордоном за період 2007-2017 років, зареєстровані в Росії, де така форма захисту також є досить популярною.

  Найбільше патентів на винаходи в Україні у національних університетів, іноземних компаній і приватних осіб. Найбільш популярні сфери – фарма і органічна хімія, у тому числі для агро.

  Загальна кількість виданих патентів в Україні в аграрній індустрії – 3240. В середньому видається до 300 патентів на рік, переважно в агрохімії і агротехніці. Більше 60% винаходів належать іноземним резидентам.

  Примітно, що у великих українських агрохолдингів, чиї обороти обчислюються мільярдами доларів, практично немає власних розробок, захищених патентами. Тобто нові технології в цій сфері в основному імпортуються і монопольний прибуток на їх продажу нам заробляють іноземні компанії.

  17,2% всіх винаходів в Україні – це фармацевтика. 10,3% всіх патентів і корисних моделей в Україні відносяться до цієї сфери.

  Топ-5 технологій, над якими працюють українці в IТ-сфері (на основі 2629 патентів):

  • комунікації – 400;
  • бездротові технології – 261;
  • технології передачі даних – 195;
  • графічні об’єкти – 191;
  • обробка відео – 184.

  Активні українці і на міжнародній арені. За 11 років новатори з України виступили авторами та співавторами понад 4600 патентів і заявок на патенти, подані за кордоном. В тому числі, спільно з найбільшими міжнародними корпораціями, такими як General Electric, Samsung, Bayer, BASF, Qualcomm, Syngenta та ін.

  Найчастіше українські резиденти патентують свої винаходи за кордоном в таких сферах, як будівельна інженерія, фармакологія, медицина і ветеринарна наука, металургія, транспорт.

  З повним звітом можна ознайомитися за посиланням.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  “Укрзалізниця” вводить послугу перевезення вантажів з узгодженими термінами та обсягами

  АТ "Укрзалізниця" з січня 2021 року запроваджує новий продукт для своїх клієнтів — послугу перевезення вантажів у вагонах УЗ з узгодженими термінами...

  На Самбірщині агропромислова компанія розпочала будівництво нового картоплесховища

  Українська агропромислова компанія «Контінентал Фармерз Груп» розпочала будівництво нового картоплесховища у селі Чуква Самбірського району Львівської області.Передає Національний Промисловий...

  Харків отримав чергову партію тролейбусів “Богдан”

  Представники Харківського КП «ТРОЛЕЙБУСНЕ ДЕПО № 3» прийняли нову партію тролейбусів "Богдан" у Луцьку. Цього разу було передано чотири машини.

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони міста.Передає...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”. Очікувана вартість робіт становитиме 4...

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.В складі військових...

  Зараз читають

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.

  Компанія Ferrexpo у 2020 році наростила виробництво котунів

  Компанія Ferrexpo за підсумками 12 місяців 2020 року сумарно збільшила випуск окатків на 7% у порівнянні з...

  В Україні заборонили будівництво без дотримання стандартів енергоефективності

  Відтепер в Україні житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Вони...

  Чернігівський завод представив новий тролейбус з автономним ходом

  Корпорація "Еталон" представила новий повністю низькопідлоговий тролейбус великого класу довжиною 12 метрів з автономним ходом 20 кілометрів...