9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Роботи та 3D-принтер: як Канада допомагала Україні готувати саперів

За останні кілька років Центр розмінування Командування Сил підтримки ЗСУ отримав від Уряду Канади технічної допомоги загальною вартістю у понад 50 мільйонів гривень.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Спочатку канадські партнери забезпечили українських саперів роботизованими системами TALON IV покоління та іншими зразками новітнього обладнання. При цьому вони забезпечували гарантійне сервісне обслуговування цих комплексів та навчали українських операторів (в майбутньому інструкторів).

У 2019 році розпочато новий етап співробітництва в межах більш широкої програми міжнародної технічної допомоги за фінансування Уряду Канади, у співпраці та координації з Офісом Управління ООН з обслуговування проєктів в Україні (UNOPS).В рамках впровадження цієї програми вже проведено 7 етапів.

Зокрема, восени 2019-го, упродовж вересня-жовтня, Центр розмінування отримав першу партію технічної допомоги, яку закупили фахівці UNOPS – 20 комплектів засобів пошуку вибухонебезпечних предметів (ВНП) типу Vallon (VMC-1). У листопаді 2019-го українські сапери отримали й нові портативні цифрові рентгенівські системи для термінового виявлення та аналізу підозрілих предметів Flat Scan 2. Водночас було розпочато заходи з підготовки в Центрі розмінування власних фахівців з обслуговування та ремонту роботизованих систем типу TALON.

У грудні 2019 року до військової частини було передано нову партію спеціального обладнання – 15 комплектів наборів гачків, кріплень та карабінів для розмінування, зокрема, великі набори, набори затискачів, набори для доступу до будівель та автомобілів, триноги.

У січні 2020 року було проведено короткотерміновий курс щодо підготовки вітчизняних фахівців із ремонту та обслуговування роботизованих комплексів TALON, а також передано для потреб ЗС України партію комплектувального обладнання для ремонту та обслуговування роботизованих систем, кілька нових систем і 3D-принтер.

blank

У лютому 2020-го Центр розмінування отримав партію ІТ-обладнання (персональні комп’ютери, багатофункціональний пристрій, систему віртуальної реальності, інтерактивну дошку, короткофокусний проєктор), а в березні-квітні – 15 комплектів захисного спорядження сапера EOD-9 із запасними частинами та наборами для ремонту, автомобіль.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають