9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Православна церква України передала отримані кошти на доставку Благодатного вогню на боротьбу з коронавірусом

На відміну від РПЦ в Україні, яка організувала мінімум чотири чартерні рейси з Тель-Авіва до міст України, Помісна Православна церква України в умовах карантину не організовувала чартер за Благодатним вогнем до Єрусалима та не розповсюджуватиме вогонь у храмах, щоб не спричиняти скупчень людей. Натомість пожертвувані на це кошти витрачено на благодійність.

Про це заявив предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній увечері в суботу, 18 квітня. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Новинарю”.

“В цьому році ми як церква вирішили не відправляти делегацій, оскільки діють карантинні обмеження. До нас були відповідні звернення, щоб ми організували чартерний рейс”, – сказав Блаженнійший Епіфаній.

“Але ми вирішили передати ті кошти, які могли бути витрачені на привезення Благодатного вогню, купивши УЗД-апарат для 1-ї клінічної дитячої лікарні, де лікують дітей, хворих на коронавірус”, – додав предстоятель.

За його словами, УЗД-апарат уже придбали останніми днями.

Київська міська дитяча клінічна лікарня №1 розташована на вул. Богатирській (Оболонь).

blank
Чартери з Благодатним вогнем летять до України. Фото: Віталій Трубніков

Водночас предстоятель помісної церкви зазначив, що, ймовірно, ПЦУ все одно отримає Благодатний вогонь на свято Великодня.

“Та все ж таки Благодатний вогонь, завдяки авіакомпанії МАУ, я вірю, що буде привезений і для Православної церкви України окремо. Зараз завантажується вантажний рейс, який повинен прибути вранці”, – сказав Епіфаній.

“Але ми не будемо розповсюджувати Благодатний вогонь серед вірян. Не будемо закликати, щоб не призводити до скупчень людей у храмах. Благодатний вогонь зійшов, він привезений – і цього достатньо”, – наголосив митрополит.

Також митрополит Епіфаній назвав безвідповідальним “у такий складний час закликати вірних до храму”. Він висловив думку, що в умовах карантину ПЦУ достойно відсвяткує Воскресіння Христове, і парафіяни долучатимуться до богослужінь онлайн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають