9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

Перший в історії український офіцер повний лицар Ордена Богдана Хмельницького

Президент України Петро Порошенко ще 23 березня 2015 року нагородив Орденом Богдана Хмельницького І ступеня офіцера Збройних сил з позивним “Майк”.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Це перший випадок в історії сучасного українського війська, коли повним лицарем Ордена Богдана Хмельницького (І, ІІ та ІІІ ступенів) стає не генерал, а офіцер.

blank
Максим Миргородський (Майк) під час вручення Ордену Богдана Хмельницького І ступеня

“Майк”, справжнє ім’я Максим Миргородський, сьогодні є командиром 95-ї десантно-штурмової бригади. Цю посаду він отримав у 2018 році. За роки війни, разом зі своїм батальйоном, він звільнив Красний Лиман, Слов’янськ та низку інших українських міст. Брав активну участь в обороні Донецького аеропорту, звідки вивіз багато поранених бійців.

Також великий внесок комбата є й в обороні Савур-Могили та деблокаді Дебальцево від російських окупаційних військ.

У грудні 2018 року бойового офіцера Збройних сил Максима Миргородського було підвищено у званні до Полковника. Так, починаючи війну з посади командира 1 батальйону 95-ї десантно-штурмової бригади, завдяки власному героїзму та мужності, “Майк” здобув посаду командира 95-ї бригади.

Указом президента України від 9 серпня 2021 року, Максима Миргородського призначено на посаду командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

ДжерелоFahrenheit Vision

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають