9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Очищення питної води без хлору: В Україні запропонували альтернативну систему очищення води

Після зупинки роботи підприємства-монополіста «ДніпроАзот», яка мало не залишила без води пів України, фахівці зайнялися пошуком альтернативних систем очищення води.

Експерти стверджують, що ситуація була близька до катастрофи. За словами директора Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександра Шкіня, у Вінниці, в Кропивницького і в Харкові запасів хлору практично не залишилося. І, якби постачання не поновилися, цим регіонам загрожували б спалаху серйозних захворювань, зокрема, гепатиту. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ГолосUA.

Виправити ситуацію до відновлення роботи «Дніпроазоту» вдалося шляхом термінової закупівлі рідкого хлору в інших країнах – Угорщині та Румунії. Однак там він обійшовся дорожче, ніж в Україні – 38 тисяч гривень за тонну замість 29 тисяч.

Заступник президента асоціації «Питна вода» Володимир Скупченко впевнений: зараз ситуацію так-сяк вдалося стабілізувати, однак від її повторення Україна не застрахована. Тому необхідно шукати альтернативну можливість очищення води.

Таку альтернативу пропонує компанія «АКВАМЕХАНІКА», яка виробляє і постачає обладнання для очищення води, а також проводить комплекс заходів з видалення забруднень, що містяться в побутових і промислових стічних водах. Підприємство володіє патентом на унікальну розробку водоповітряної суміші, яка є ефективним окислювачем, що ідеально підходять для очищення води. Водоповітряна суміш безпосередньо впливає на домішки й забруднюючі речовини, барвники, джерела запахів і мікроорганізми без утворення шкідливих побічних або залишкових продуктів.

За словами виробників обладнання, воно забезпечує цілий комплекс водоочищення, зокрема, контроль смаку і запаху, знебарвлення води, знищення водоростей, поліпшення фільтрації, окислення металів і домішок, видалення пестицидів, знезараження вірусів і багато іншого.

Суть технології в тому, що в окислювальному реакторі відбувається руйнування або порушення цілісності оболонки клітин бактерій. Технологія набагато більш ефективна і безпечна, ніж хлорування. Та й швидкість знезараження в реакторі значно вище, ніж хлором.

У Європі, на відміну від України, вода давно не хлорується – там на стадії окислення в системі очищення води використовується озон. Однак це дуже дорога процедура. За словами представників компанії «АКВАМЕХАНІКА», технологія, яку вони використовують для очищення води, за ефектом можна порівняти з озонуванням, однак коштує набагато дешевше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають