9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Нова Армія: Президент підписав закон про рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ

Президент України Петро Порошенко підписав закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях.

 

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на hromadske.ua.

Як зазначають в Адміністрації президента, реалізація цього закону сприятиме підвищенню рівня правового захисту жінок-військовослужбовців та сприятиме збільшенню кількості жінок на військовій службі, зокрема на вищих військових посадах.

Законом надає рівні можливості чоловікам та жінкам щодо укладення контракту на проходження військової служби, та визначається, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також документ закріплює принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками, що передбачає рівний доступ до посад і військовий звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.

Так, зокрема, закон дозволяє призначати жінок до добового наряду, проте із дотриманням законодавства про охорону материнства та дитинства. Як відомо, чинні норми забороняють призначати жінок у добові наряди.

Скасовуються обмеження щодо служби жінок у військовому запасі. Від проходження зборів мають намір звільняти не всіх жінок-військовослужбовців, а тільки вагітних.

Також у законі йдеться, зокрема, про скасування обмеження віку служби для жінок з 18 до 40 років — як за призовом, так і за контрактом.

Закон набуде чинності за десять днів після його офіційної публікації.

Авторhromadske.ua

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають