9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Як німецькі вчені в Одесі розробляють штучний інтелект

Двоє німецьких друзів переїхали до Одеси та заснували лабораторію OCCAM

Лабораторію «Оккам» заснували двоє друзів, вчені з Німеччини Артур Франц і Міхаель Леффлер. Кілька років тому вони перебралися до Одеси та зараз займаються розробками в області Спільного штучного інтелекту.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Думская

Молоді дослідники працюють над проблемою створення «людиноподібного» штучного інтелекту, який зможе вирішувати різні проблеми, планувати, мислити абстракціями, використовувати при вирішенні одних завдань досвід, отриманий при вирішенні інших.

У науковому дуеті у кожного своя функція: Артур займається математичними розробками, Міхаель – реалізацією нових ідей на практиці. Артур Франц і Міхаель Леффлер – друзі ще зі шкільних часів. Сім’я Артура багато років тому переїхала до Німеччини з колишнього Радянського Союзу. Міхаель родом з Нюрнберга, що в Західній Німеччині. Друзі разом вчилися в школі, потім в університеті Ерланґена-Нюрнберга. Міхаель – програміст, Артур написав дипломну роботу з фізики елементарних частинок. Дисертацію на звання доктора філософії (вчений ступінь, приблизно відповідна звичного нам «кандидату наук») Артур захистив у FIAS, Франкфуртському інституті перспективних досліджень – вона присвячена проблемам штучного інтелекту.

Ми припускаємо, що для створення штучного інтелекту буде потрібно дуже невелика програма, довжиною близько одного мегабайта, – каже Міхаель. – Приблизно такий обсяг інформації в ДНК людини відповідає за розумові здібності. Створити пристрій, який здатний зберігати і виконувати мегабайтную програму, технічної складності не складає. А ось як написати цю програму, як наповнити цей мегабайт правильним вмістом? Не вважаючи на велику кількість систем штучного інтелекту у всьому світі, ця наукова задача ще не вирішена, і саме цими питаннями ми займаємося в «Оккама», – кажуть дослідники.

Німецькі вчені підтримують стосунки й зі своїми українськими колегами. Вони беруть участь у наукових конференціях та проводять лекції. Крім того, дослідники знайшли в Одесі нових співробітників і тепер в їхній лабораторії працює п’ять осіб. Втім, німці зазначають, що українська вища освіта відрізняється від європейської консервативністю, прагненням не до досліджень, а до вчених звань та регалій.

Декілька років тому дослідники шукали місце де можна комфортно жити і займатися наукою за невеликі гроші. Вони кажуть, що їм подобається Одесса й Україна взагалі.

У всьому світі налічується всього 45 лабораторій і дослідницьких центрів, які займаються питанням Спільного штучного інтелекту. Найближчий такий центр знаходиться в Празі, де розташована лабораторія Good AI, і дослідники з «Оккама» підтримують зв’язок з колегами.

Останні новини:

Зараз читають