9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Лютого, 2021

Як німецькі вчені в Одесі розробляють штучний інтелект

 • Двоє німецьких друзів переїхали до Одеси та заснували лабораторію OCCAM

  Лабораторію «Оккам» заснували двоє друзів, вчені з Німеччини Артур Франц і Міхаель Леффлер. Кілька років тому вони перебралися до Одеси та зараз займаються розробками в області Спільного штучного інтелекту.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Думская

  Молоді дослідники працюють над проблемою створення «людиноподібного» штучного інтелекту, який зможе вирішувати різні проблеми, планувати, мислити абстракціями, використовувати при вирішенні одних завдань досвід, отриманий при вирішенні інших.

  У науковому дуеті у кожного своя функція: Артур займається математичними розробками, Міхаель – реалізацією нових ідей на практиці. Артур Франц і Міхаель Леффлер – друзі ще зі шкільних часів. Сім’я Артура багато років тому переїхала до Німеччини з колишнього Радянського Союзу. Міхаель родом з Нюрнберга, що в Західній Німеччині. Друзі разом вчилися в школі, потім в університеті Ерланґена-Нюрнберга. Міхаель – програміст, Артур написав дипломну роботу з фізики елементарних частинок. Дисертацію на звання доктора філософії (вчений ступінь, приблизно відповідна звичного нам «кандидату наук») Артур захистив у FIAS, Франкфуртському інституті перспективних досліджень – вона присвячена проблемам штучного інтелекту.

  Ми припускаємо, що для створення штучного інтелекту буде потрібно дуже невелика програма, довжиною близько одного мегабайта, – каже Міхаель. – Приблизно такий обсяг інформації в ДНК людини відповідає за розумові здібності. Створити пристрій, який здатний зберігати і виконувати мегабайтную програму, технічної складності не складає. А ось як написати цю програму, як наповнити цей мегабайт правильним вмістом? Не вважаючи на велику кількість систем штучного інтелекту у всьому світі, ця наукова задача ще не вирішена, і саме цими питаннями ми займаємося в «Оккама», – кажуть дослідники.

  Німецькі вчені підтримують стосунки й зі своїми українськими колегами. Вони беруть участь у наукових конференціях та проводять лекції. Крім того, дослідники знайшли в Одесі нових співробітників і тепер в їхній лабораторії працює п’ять осіб. Втім, німці зазначають, що українська вища освіта відрізняється від європейської консервативністю, прагненням не до досліджень, а до вчених звань та регалій.

  Декілька років тому дослідники шукали місце де можна комфортно жити і займатися наукою за невеликі гроші. Вони кажуть, що їм подобається Одесса й Україна взагалі.

  У всьому світі налічується всього 45 лабораторій і дослідницьких центрів, які займаються питанням Спільного штучного інтелекту. Найближчий такий центр знаходиться в Празі, де розташована лабораторія Good AI, і дослідники з «Оккама» підтримують зв’язок з колегами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні опанували виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих.

  Цьогоріч за кошти держбюджету “Укрзалізниця” закупить 85 пасажирських вагонів

  У 2021 році за кошти державного бюджету "Укрзалізниця" планує закупити 85 пасажирських вагонів.Про це на форумі "Україна 30....

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна станція для електромобілів.

  Міноборони замовляє розробку РСЗВ з використанням найкращих напрацювань українських конструкторів

  Міноборони активізує створення нової реактивної системи залпового вогню, яка має прийти на заміну «Градам». Для цього об’єднають вже наявні розробки РСЗВ –...

  Ferrexpo почала відправляти окатки на експорт суднами класу Newcastlemax (відео)

  Група компаній Ferrexpo в лютому поточного року вперше завантажила залізорудними окатками судно класу Newcastlemax. Вантаж був відправлений до Китаю, одержувачем виступила компанія...

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Укравтодор запропонував Києву добудувати Подільський міст

  Державна служба автомобільних доріг (Укравтодор) офіційно звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з пропозицією взяти на баланс недобудований Подільський...

  «Українська бронетехніка» виготовила чергову партію бронеавто «Новатор» для Нацгвардії

  Сьогодні, 26 лютого, Національній гвардії України передано партію спеціалізованих броньованих автомобілів «Новатор», виготовлених КВП «Українська бронетехніка» в рамках державного контракту.

  Зараз читають

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та...

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати...

  В Україні опанували виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих.