9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Вже цього року будуть розроблені перші е-підручники та курси дистанційного навчання для школярів

Цифрові технології є невід’ємною частиною сучасної освіти в світі, однак в Україні ринок електронного освітнього контенту досі є малорозвиненим. Концепція реформування загальної середньої освіти в Україні передбачає впровадження сучасного освітнього середовища, зокрема електронного.

Протягом 2018 року має бути створена національна е-платформа, здійснена розробка перших е-підручників, курсів дистанційного навчання для школярів та підвищення кваліфікації для вчителів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міносвіти.

Проте численні технічні, регуляторні та фінансові бар’єри гальмують процес. Зокрема, неефективність державного управління в галузі, відсутність належного доступу до Інтернету та незадовільне технічне оснащення більшості шкіл.

Про це йшлося під час круглого столу «Нова якість освіти через цифрові технології: перспективи ринку E-learning в Україні» за участі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич сьогодні, 17 травня 2018 року. Його головна мета – обговорити проблематику ринку цифрової освіти з представниками влади, бізнесу, громадськості, експертних кіл та представниками регіонів України.

Наразі ситуація в Україні є такою, що на паперові підручники в бюджеті на 2018 рік передбачено 732 млн грн, а на електронні – лише 40,9 млн грн. Відповідно до даних Інституту освітньої аналітики з 16 тис закладів середньої освіти в країні лише 5,6 тис або 34% мають понад 20 комп’ютерів.

Реформування освіти відіграє важливу роль для розвитку економіки та суспільства. І це підтверджено міжнародними дослідженнями. Відповідно до нового Закону «Про освіту» держава має безоплатно забезпечити підручниками, зокрема електронними, всіх школярів та вчителів. У цьому плані дуже важливими є два аспекти: по-перше, сучасний цифровий контент та його якість, по-друге, національна е-платформа, що має стати багатофункціональним та гнучким інструментом для впровадження е-learning. Ми починаємо розвиток цифрової освіти в Україні – створюється національна освітня платформа та е-підручники, але нам потрібна допомога. Зокрема, ми запрошуємо до співпраці програмістів та представників бізнесу. Сучасні технології в школі мотивуватимуть дітей до навчання і формуватимуть практичні навички та компетенції, – відзначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

За оцінкою BRDO поточний розмір ринку електронного освітнього контенту є незначним та складає всього 14,1 млн грн. При цьому з 3,9 млн учнів закладів середньої освіти лише 176 тис. осіб є користувачами електронних освітніх послуг. Зважаючи на низьку купівельну спроможність населення, стимулом до розвитку ринку цифрового освітнього контенту може стати державне замовлення та модель його закупівлі державою, подібно до традиційних ринків освітніх матеріалів.

Експерти BRDO разом з фахівцями МОН та Інституту модернізації змісту освіти вже розробили низку нормативних актів, призначених стати першим кроком для запровадження цифрової освіти. Зокрема, Положення про електронний підручник та Постанову КМУ «Про національну електронну платформу», що вже пройшли громадське обговорення та наразі знаходяться на етапі затвердження.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають