9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

В Україні запровадили премію імені Бориса Патона

Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким державна премія України в галузі науки і техніки була перейменована в національну премію імені Бориса Патона.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Ухвалення відповідного законопроєкту №5327 за основу і в цілому підтримали 271 народний депутат на позачерговому пленарному засіданні в четвер, 15 квітня.

Проєкт законодавчого акту пропонує внести низку змін до статті 11 закону “Про державні нагороди України”. Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроєкт розроблений з метою увічнення пам’яті видатного українського вченого та організатора науки академіка Бориса Патона.

blank
Президент НАН України (1962-2020) Герой України Борис Патон з військовослужбовцем Збройних сил України. Фото: Укрінформ

Борис Патон – радянський і український вчений у галузі металургії і технології металів, доктор технічних наук, професор, помер 19 серпня 2020 року на 102-му році життя. З 1953 року – директор Інституту електрозварювання ім.Патона. З 1962 року – президент Національної академії наук України. На момент смерті був найстаршим (одночасно за віком і за терміном перебування на посаді) президентом державної Академії наук у світі, а також найстарішим (як за віком, так і за тривалістю перебування в статусі) дійсним членом Національної академії наук України і Російської академії наук.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають