9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 26 Травня, 2022

В Україні розробили імітатори запаху наркотичних засобів

Українські хіміки та криміналісти розробили нові імітатори запаху наркотичних речовин для використання у кінологічних службах.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

Вчені Інституту органічної хімії НАН України у співпраці з фахівцями Державного науково-дослідного інституту МВС України, а також Відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України розробили імітатори запаху наркотичних засобів: кокаїну, героїну, амфетамінів, канабісу, макової соломки й опію-сирцю.

На потужностях ТОВ “НВП “УКРОРГСИНТЕЗ” виготовлена дослідна партія імітаторів запаху, ефективність якої підтверджено кінологічною службою Національної поліції України. Розроблені запахові замінники опію-сирцю та макової соломки не мають аналогів у світі та раніше були комерційно недоступні.

За результатами роботи оформлено 6 патентів України на корисну модель. Спільно з Державним науково-дослідним інститутом МВС України, а також за участю компанії “IPO4YOU” на потужностях ТОВ “НВП “УКРОРГСИНТЕЗ” налагоджено процес виробництва продукції “Комплект імітаторів запаху наркотичних засобів”.

blank
Імітатори запаху наркотичних засобівКомплект імітаторів запаху наркотичних засобів

Ця наукова розробка не лише забезпечує відповідні підрозділи Національної поліції України вітчизняними доступнішими імітаторами запаху наркотичних речовин, але й розширює асортимент цих імітаторів, що безумовно має позитивно позначитись на боротьбі з незаконним обігом наркотиків, зокрема тих, що відповідають актуальному асортименту “вуличних” наркотичних засобів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що науковці Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України розробили матеріали для створення амортизаторів нового покоління.

ДжерелоНАН України

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають