9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

В Україні проводитимуть комплексні експедиційні дослідження у морських регіонах і на внутрішніх водних шляхах

Державна установа «Держгідрографія», що входить в сферу управління Міністерства інфраструктури, спільно з Науковим гідрофізичним центром Національної академії наук України розробили програму «Комплексне океанографічне і гідрографічне вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України».

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на MIND.UA.

Мета – проведення комплексних експедиційних досліджень у морських регіонах і на внутрішніх водних шляхах України для убезпечення судноплавства та створення автоматизованого банка цифрових океанографічних даних Міністерства інфраструктури та НАН України.

Також, програма  сприятиме інформаційному забезпеченню морегосподарської діяльності та наукових досліджень в Азово-Чорноморському басейні, і розрахована на п’ять років, з 2018 по 2022 роки.

Потреба в наукових-дослідженнях Азово-Чорноморського басейну критично зросла. На жаль, через кримські події 2014 року ми втратили значну частину науково-дослідного флоту та вітчизняної інформаційної бази океанографічних досліджень. Останні масштабні експедиції  виходили в море понад 10 років», – коментує спільну програму Олександр Щипцов, в.о. начальника Держгідрографії, голова науково-технічної ради, кандидат юридичних наук. – Тому, наразі наші завдання – забезпечити у повному обсязі дослідницьку діяльність, яка пов’язана з виконанням Україною обов’язків прибережної держави відповідно до вимог Конвенції ООН з морського права 1982 року, відновити міжнародний обмін океанографічними даними під егідою МОК ЮНЕСКО та запровадити сучасні, а саме цифрові  інформаційні технології обробки результатів досліджень, їх збереження та використання.

Науково-технічна Рада при Держгідрографії ухвалила спільний проект науково-технічної програми «Комплексне океанографічне і гідрографічне вивчення морського середовища ті внутрішніх водних шляхів України на період 2018-2022 років». Кошторис програми, терміни проведення експедицій та кількість наукових суден має бути затверджена після того, як Мінінфраструктури затвердить комплексну програму в цілому. Наразі, її передали до міністерства.

Державна установа «Держгідрографія» є науково-виробничим комплексом, що заснований на державній власності та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Одним з головних завдань Держгідрографії, згідно з Положенням, є виконання міжнародних зобов’язань України з навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства і представлення інтересів Міністерства інфраструктури у міжнародних організаціях з питань навігації, гідрографії, морської картографії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають