9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Серпня, 2021

Уряд схвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти

 • Кабінет Міністрів України схвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти до 2023 року, підготовлену спільно з роботодавцями.

  Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні. Концепція передбачає зростання співпраці між навчальними закладами та роботодавцями, для того, щоб забезпечити підприємства якісними кваліфікованими кадрами з вищою та професійною освітою. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Федерації роботодавців України.

  Ми бачимо, що чотири із десяти фірм у ключових галузях української економіки говорять про те, що існує значний розрив між уміннями, якими володіють працівники, і тими, які потрібні фірмам, – повідомила на засіданні Уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

  З огляду на це, зазначила вона, необхідно розвивати партнерські відносини з бізнесом у підготовці фахівців. Передбачається, що відносини між студентами, вишами та бізнесом регулюватимуться на підставі договору, де буде прописано обов’язки сторін. Зазначено, що суть концепції в тому, що роботодавець братиме безпосередню участь у навчанні студентів.

  Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник зазначив – Федерація послідовно нагололошує на тому, що професійне навчання повинно здійснюватися за програмами підготовки, які відповідають вимогам роботодавців.

  Наразі, на жаль, якість і рівень підготовки випускників переважної більшості професійно-технічних навчальних закладів цим вимогам не відповідають. Тому підприємства розгортають власну систему професійної підготовки. Роботодавці створюють свої навчальні центри й витрачають додаткові кошти для донавчання. При цьому наголос робиться на навчанні безпосередньо на виробництві. І це має бути невід’ємною частиною професійної підготовки.

  Отже, зауважив Голова Ради ФРУ, перспективи професійної освіти роботодавці бачать саме у дуальному навчанні.

  За результатами засідання Уряду, Прем’єр-міністр України доручив якнайшвидше запровадити пілотні проекти із застосування дуальної освіти у всеукраїнському масштабі.

  Сьогодні ми вийшли на загальне рішення, яке підтримується всіма учасниками процесу, передусім роботодавцями. Треба швидше запроваджувати ці ідеї, —сказав Володимир Гройсман.

  Нагадаємо, дуальне навчання — це система навчання, за якої теоретична частина підготовки відбувається на базі освітнього закладу, а практична — на робочому місці на підприємстві.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Нова Пошта Глобал” запустила доставлення з онлайн-магазинів Туреччини

  "Нова Пошта Глобал", що входить до групи компаній "Нова Пошта", почала доставляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

  У Миколаєві представили власний проєкт оновлення трамваїв КТМ-5 (фото)

  У Миколаєві з вагоноремонтних майстерень вийшов на обкатку оновлений вагон моделі «КТМ-5» під бортовим номером 1089.Про це повідомив...

  Миколаївський суднобудівний завод спустив на воду катер «Прилуки» та тральщик «Генічеськ»

  У п'ятницю, 30 липня, в Миколаєві спустили на воду катер «Прилуки» та рейдовий тральщик «Генічеськ».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Для Повітряних сил розробили модернізовану заряджальну машину до комплексу С-300ПС (фото)

  ДП "171 Чернігівський ремонтний завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", розробило вдосконалену версію заряджальної машини 5Т99/22Т6, що входить до складу зенітно-ракетного...

  В одеському аеропорту з наступного року відкриють вантажний термінал

  Вантажний термінал в міжнародному аеропорту Одеса запрацює у 2022 році, повідомив генеральний директор аеропорту Володимир Семенченко.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Перший серійний дивізіон протикорабельного комплексу “Нептун” стане на бойове чергування в середині 2022 року

  Командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа дав інтерв’ю виданню "Радіо Свобода", в якому розкрив плани розвитку національного військового флоту.

  «Азовсталь» розпочала виготовляти рейкові скріплення за новими стандартами

  МК «Азовсталь» Групи Метінвест успішно пройшов атестацію на відповідність рейкових скріплень за новими ДСТУ, які виготовляються підприємством.Передає Національний...

  Полтавщина отримала 18 нових українських шкільних автобусів Ataman

  На початку липня 18 шкільних автобусів Ataman виробництва АТ «Черкаський автобус» отримали 16 шкіл у 15 громадах Полтавської області.

  Зараз читають

  Міноборони замовило ремонт 235 радянських вантажівок

  За низкою тендерів Міноборони цьогоріч мають бути відремонтовані понад 200 вантажних автомобілів радянського модельного ряду: КамАЗ, КрАЗ,...

  “Луцькводоканал” придбав нову партію техніки (фото)

  Автопарк комунального підприємства “Луцькводоканал” поповнився новою технікою.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ВолиньPost.

  Уряд виділяє 500 мільйонів гривень на добудову Дарницького мосту в Києві

  Кабінет міністрів виділяє 500 мільйонів гривень на проведення будівельних робіт на Дарницькому мосту в Києві.

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.