9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 30 Січня, 2023

Український криголам “Ноосфера” розпочав новий антарктичний сезон

Криголам “Ноосфера” вирушив в Антарктику з Кейптауна (ПАР) в рамках вже другого антарктичного сезону для науково-дослідного судна. Капітаном, як і минулого разу, є Павло Панасюк.

Про початок сезону повідомили в пресслужбі Національного антарктичного наукового центру, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Цьогорічна експедиція є спільною українсько-польською і профінансована переважно Польською антарктичною програмою.

Спочатку “Ноосфера” вирушить на польську станцію “Арцтовський”, яка розташована на острові Кінг Джордж.

Після цього криголам доставить вантажі та спеціалістів на українську станцію “Академік Вернадський”

“Ці фахівці попри всі складнощі мають завершити розпочату модернізацію інфраструктури станції. Цього сезону в планах заміна системи опалення, облаштування нового майданчика для зберігання човнів, роботи з заземлення дизельної та головної будівлі станції, а також низка інших невідкладних робіт, потрібних для успішної зимівлі 28-ї УАЕ“, – повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Очікується, що криголам дістанеться станції “Академік Вернадський” до кінця січня наступного року.

blank
Герб України на фальштрубі криголама “Ноосфера” Фото: Національний антарктичний науковий центр

Крім того, “Ноосфера” йде до Антарктиди з великим тризубом на борту (розміром 1.25 м на 1.05 м). Два малі Державні Герби України були встановлені восени цього року під командуванням капітана Олександра Гришка під час ремонту та підготовки судна до антарктичного рейсу.

“Наші символи посіли чільне почесне місце – на фальштрубах з правого та лівого борту судна. Світ має бачити нашу незламність та впевненість у Перемозі повсюди, навіть посеред айсбергів та вічних снігів. Все буде Україна!“, – йдеться у повідомлені.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають