9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Українські винахідники зробили генератор, що маскує військову техніку (відео)

Харківські науковці розробили аерозольний генератор, що розпилює порошки, здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів. Про це повідомляється на сайті Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

Зазначається, що унікальний винахід дозволить вирішити потреби Збройних Сил України.

У генераторі застосовується унікальна технологія, що полягає в детонації суміші бензину з повітрям і, шляхом дії ударної хвилі на димову суміш, відбувається розпилення аерозолю.

Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневій системі. Тобто поршневий компресор під час згоряння значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах.

blank

Установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання.

Науковці планують співпрацювати з Фондом підтримки винаходів Міністерства економічного розвитку і торгівлі для створення стартапу, що вирішить завдання маскування техніки та військ Збройних Сил України.

Військове телебачення України вже оприлюднило відео з польових випробувань аерозольного генератора.

Нагадаємо, українські компанії розробляють нову машину радіаційно-хімічного та біологічного захисту на базі бронеавтомобіля «Козак-2М».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають