9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Українські ВНЗ отримають 100 млн гривень на базове фінансування науки

Міністерство освіти почало атестацію наукової діяльності вищих навчальних закладів. За результатами атестації, вони вперше в історії України зможуть отримати кошти на базове фінансування науки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Освіторія“.

На ці потреби у 2019-му році у бюджеті України передбачено 100 млн гривень на науку в університетах. Кошти зможуть отримати ті виші, що отримали найвищу оцінку за результатами атестації. Атестацію проходитиме не навчальний заклад , а сім передбачених наукових напрямів.

Для визначення ВНЗ, які отримають фінансування, будуть враховані показники наукової діяльності за останні 5 років. Буде оцінено новизну та практичну цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо. Оцінку здійснюватимуть експерти за відповідними напрямами, а результати атестації затверджуватиме комісія.

Кожен науковий напрям за результатами оцінки отримає категорії “А”, “Б” та “В”, або визнають таким, що не пройшов атестацію.  З 1 вересня цього року отримати кошти на базове фінансування зможуть ті заклади, наукові напрями яких оцінять на «А». Для проходження атестації заклад має подати до МОН заявку та необхідні інформаційні матеріали. Кінцевий термін подачі документів — 5 вересня 2019 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають