9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Українські вчені виявили підльодовикове озеро в Антарктиді (фото)

Українські вчені неподалік української станції  «Академік Вернадський» виявили підльодовикове озеро – найбільше на острові Галіндез.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Національного антарктичного наукового центру.

Невідоме до цього часу підльодовикове озеро виявили українські вчені – Тарас Білий та Денис Пішняк. Остаточні масштаби озера встановити ще не вдалося, однак вже можна стверджувати, що воно є найбільшим природним озером острова Галіндез.

Звісно, його не варто порівнювати з велетенськими підльодовиковими озерами, що існують в Антарктиді. Але прикметно, що такий об’єкт існує на невеликому острові, який сягає всього пів кілометра в діаметр, – вважає завідувач відділом фізики атмосфери НАНЦ Денис Пішняк

Озеро не замерзає через те, що за час, поки тала вода стікає зі скелі, вона нагрівається й накопичується в кам’яній кишені – улоговині озера, підтоплюючи льодовик знизу. Таким чином утворюється таке собі цілорічне сховище літнього сонячного тепла і прісної води в умовах вічної мерзлоти.

Максимальна глибина озера – 1,5 метра. Науковці й надалі вивчатимуть, чи є в озері рідкісні біологічні види. Озеро, як і всі інші форми рельєфу острова, не є давнім з геологічної точки зору, тому не належить до тих об’єктів, де варто проводити палеодослідження.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають