9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Українські вчені створили 14 винаходів для медицини, армії та сільського господарства за держзамовленням

Українські вчені створили 14 винаходів для медицини, армії та сільського господарства, які або вже використовуються в конкретних сферах, або повністю готові до впровадження

Новітні системи для військової логістики, виявлення ВІЛ на ранніх стадіях, запобігання руйнування стратегічно важливих споруд – такі результати роботи українських вчених за держзамовленням протягом останніх 2 років.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Міністерстві освіти

Так, у «Львівській Політехніці» створено систему, яка в режимі он-лайн збирає і передає інформацію про деформацію і зміну положення великих інженерних споруд за допомогою геодезичного моніторингу. Серед переваг розробки – можливість бездротової передачі даних від геодезичних приладів до сервера, оперативне розгортання і згортання системи на об’єкті моніторингу тощо.

У ДП «Український науковий центр розвитку інформаційних технологій» створили програмно-технічний комплекс для моніторингу, аналізу та прийняття рішень в сфері військової логістики. Система здатна збирати інформацію з різних джерел, обробляти її та візуалізувати необхідні дані на широкоформатних екранах. Це дозволяє замінити тривалу обробку паперів і файлів з різних баз даних.

Національний університет біоресурсів і природокористування розробив систему моніторингу, забезпечення посівів рослин мінеральними добривами. Система дозволяє оперативно оцінити реальну потребу рослин в добривах, щоб розподілити їх відповідним чином.

Тест-систему виявлення ВІЛ навіть на ранніх стадіях інфекційного процесу створили за держзамовленням у ПАТ «Науково-виробнича компанія «Діапроф-Мед». Цю можливість тесту дає його висока діагностична та аналітична чутливість.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають