Українські вчені вперше після 17-річної перерви вирушають в дослідницьку експедицію з вивчення Південного океану. До команди науковців увійшли вчені Національного антарктичного наукового центру МОН України, Українського наукового центру екології моря та Інституту геофізики НАНУ.
Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу МОН України.
Уперше з 2001 року Україна бере участь у подібних дослідженнях. І це, звичайно, є визнанням як високого наукового потенціалу України, так і активної міжнародної позиції нашої держави у питаннях збереження вразливої екосистеми Антарктиди», – зазначив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий
Експедиція має три цілі досліджень в Південному океані:
- На замовлення Комісії з захисту морських живих ресурсів Антарктиди (ССAMLR) буде здійснено дослідження запасів антарктичного криля. Наразі Україна є однією з 6 країн (разом з Великобританією, Китаєм, Кореєю, Норвегією та Чилі), які не тільки ведуть промисловий вилов криля, а й досліджують його запаси.
- Уперше розпочнеться неперервний збір даних про стан вод в Океані завдяки надсучасному комплексу приладів Ferrybox, який автоматично відбиратиме проби води протягом всього періоду експедиції та визначатиме 14 хімічних та біологічних показників.
- Буде відібрано зразки «екологічного ДНК» для розробки комплексного «портрету екосистеми» – переліку всіх мешканців Океану від мікроорганізмів до китів.
Дослідники пересядуть на риболовно-крилевий траулер «Море Содружества» (корпорація «Інтеррибфлот», Україна) у Кейптауні й далі попрямують до берегів Антарктиди.
Вісім вчених працюватимуть на кораблі протягом місяця, а одна дослідниця лишиться на судні на весь період, доки вода Південного океану буде вільна від криги.