9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Українські вчені повертаються до експедиційних досліджень Південного океану

Українські вчені вперше після 17-річної перерви вирушають в дослідницьку експедицію з вивчення Південного океану. До команди науковців увійшли вчені Національного антарктичного наукового центру МОН України, Українського наукового центру екології моря та Інституту геофізики НАНУ.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу МОН України.

Уперше з 2001 року Україна бере участь у подібних дослідженнях. І це, звичайно, є визнанням як високого наукового потенціалу України, так і активної міжнародної позиції нашої держави у питаннях збереження вразливої екосистеми Антарктиди», – зазначив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий

Експедиція має три цілі досліджень в Південному океані:

  1. На замовлення Комісії з захисту морських живих ресурсів Антарктиди (ССAMLR) буде здійснено дослідження запасів антарктичного криля. Наразі Україна є однією з 6 країн (разом з Великобританією, Китаєм, Кореєю, Норвегією та Чилі), які не тільки ведуть промисловий вилов криля, а й досліджують його запаси.
  2. Уперше розпочнеться неперервний збір даних про стан вод в Океані завдяки надсучасному комплексу приладів Ferrybox, який автоматично відбиратиме проби води протягом всього періоду експедиції та визначатиме 14 хімічних та біологічних показників.
  3. Буде відібрано зразки «екологічного ДНК» для розробки комплексного «портрету екосистеми» – переліку всіх мешканців Океану від мікроорганізмів до китів.

Дослідники пересядуть на риболовно-крилевий траулер «Море Содружества» (корпорація «Інтеррибфлот», Україна) у Кейптауні й далі попрямують до берегів Антарктиди.

Вісім вчених працюватимуть на кораблі протягом місяця, а одна дослідниця лишиться на судні на весь період, доки вода Південного океану буде вільна від криги.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають