9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Українські університети отримають кредити на модернізацію будівель

Незабаром 21 український університет отримає кошти на енергомодернізацію. Для цього Верховна рада ратифікувала відповідну угоду про грант від Східноєвропейського Партнерства. Кошти спрямують на підвищення енергоефективності закладів вищої освіти.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу МОН.

Всього на модернізацію університети отримають 10 мільйонів євро грантових коштів, що не підлягають поверненню, 120 мільйонів євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та 30 мільйонів євро НЕФКО на реконструкцію будівель. 

Ці кошти дозволять університетам суттєво заощаджувати на енергоресурсах та покращити умови праці та навчання, а разом із тим якість та надійність послуг університетів, – додали у міністерстві.

У першому етапі проєкту візьмуть участь 7 університетів: Харківська політехніка та Львівська політехніка, Полтавський національному технічний університет ім. Юрія Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Вінницький національний технологічний університет та Національний педагогічний університет ім. Драгоманова.

Початок фінансування для цих університетів заплановано на 3 квартал 2020 року. До кінця 2020 року Міністерство освіти і науки планує розпочати процедури закупівлі в інших 14 університетах. Для них фінансування робіт розпочнуть на початку 2021 року.

Фонд E5P – це донорський фонд на 200 мільйонів євро. Він був заснований у 2009 році для стимулювання притоку інвестицій у реалізацію муніципальних проєктів підвищення енергоефективності й охорони навколишнього середовища у регіоні «Східного партнерства».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають