9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 20 Вересня, 2021

Українські науковці створили три нові дієтичні добавки (фото)

 • Завдяки розробкам вчених Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України створено три нові дієтичні добавки.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу НАН України.

  Нові дієтичні добавки містять біологічно активні речовини надзвичайно рідкісних лікарських рослин, які в Україні не ростуть, – раувольфії зміїної та унгернії Віктора.

  Науковці Інституту розробили технологію вирощування біомаси з унікальним складом алкалоїдів, якого немає у природній рослині. Ці алкалоїди можна виділити та використовувати для медичних потреб.

  «Урожай» біомаси раувольфії зміїної в лабораторії ІМБГ НАН України.

  На сьогодні у відділі генетики клітинних популяцій ІМБГ НАН України під керівництвом доктора біологічних наук Віктора Кунаха можуть отримувати кілограмові кількості біомаси раувольфії зміїної та унгернії Віктора. Цей напрям досліджень підтримала держава: Інститут отримав грант «Розробка засад біотехнологічного виробництва нових гіпотензивних і протиаритмічних алкалоїдів раувольфії зміїної» від Національного фонду досліджень України.

  У відділі біомедичної хімії під керівництвом доктора хімічних наук Сергія Ярмолюка провели аналіз хімічного складу біомаси раувольфії зміїної та унгернії Віктора, розробили методики виділення з біомас біологічно активних речовин. Значну увагу приділили добору трав, які входять до складу дієтичних добавок, щоб отримати потрібний біологічний ефект і виключити побічну дію.

  Створення нових дієтичних добавок – ще один крок науки в реальне життя, назустріч людям.

  «Урожай» біомаси раувольфії зміїної в лабораторії ІМБГ НАН України.

  Дві нові рослинні добавки, розроблені вченими ІМБГ НАН України, – на основі раувольфії зміїної. Це простатонормін, що сприяє нормалізації функції передміхурової залози та сечового міхура, а також сонормін, що допомагає нормалізувати функцію нервової системи, покращити якість сну та й загалом зменшити психоемоційне напруження.

  Ще один фітопрепарат – вікторін – базований на цілющих властивостях високогірної рослини унгернії Віктора. Вікторін підвищує імунітет та сприяє загальному зміцненню організму.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Україна облаштовує державний кордон з Росією на Сумщині (відео)

  На Сумщині триває активне інженерне облаштування державного кордону з Російською Федерацією.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського енергетичного вугілля.

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  Зараз читають

  У селищі Залужжя на Хмельниччині збудували ліцей

  У Хмельницькій області за два роки були завершені будівельні роботи у Залузькому ліцеї, який упродовж 32-х років...

  Для ВМС України придбали протидиверсійні гідроакустичні станції

  Між Міністерством оборони України та компанією Atlas Elektronik був підписаний контракт на постачання трьох стаціонарних гідроакустичних станцій...

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності,...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний...