9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Українські науковці розповіли про власні результати дослідження нових штамів коронавірусу

 • Наявні вакцини є дієвими проти модифікованого «британського» штаму, виявленого науковцями Інституту молекулярної біології та генетики (ІМБГ) НАН України.

  Про це директор ІМБГ НАН України академік Михайло Тукало повідомив під час пресбрифінгу, який відбувся 23 березня 2021 року. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу НАН України.

  Зазначається, існуючі вакцини можуть мати низьку ефективність супроти «бразильського» та «південноафриканського» штамів, про випадки появи яких в сусідніх з Україною державах Європи повідомили представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), котрі минулого тижня відвідали ІМБГ НАН України для ознайомлення з результатами секвенування коронавірусів науковцями.

  На фото Ганни Геращенко: секвенатор у одній з лабораторій ІМБГ НАН України

  Вчені Інституту проаналізували 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та два зразки з Києва. У всіх виявлено нові мутації «британського» штаму. На черзі – дослідження ще 41 зразка. Загалом, як повідомив академік Михайло Тукало, Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) України надав Інституту 60 зразків, взятих на початку березня ц.р. у пацієнтів з різних лікарень Івано-Франківська та Києва.

  Дослідження проводиться з ініціативи вчених ІМБГ НАН України за кошти взяті з інших наукових програм Інституту. 

  «Повногеномне секвенування – дуже вартісний метод через високу ціну на реактиви. Державного фінансування на подальше дослідження мутацій коронавірусу ми наразі не маємо», –  зауважив директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

  Науковці наголошують, що вивчення мутацій коронавірусу, яке є питанням національної безпеки, слід проводити регулярно та системно, як це роблять більшість країн Європи та світу.

  Михайло Тукало нагадав, що у вересні 2020 року ІМБГ НАН України разом з Центром громадського здоров’я України розробили програму системного дослідження мутацій SARS-CoV-2, проте вона не отримала фінансування Уряду. Зараз разом з ЦГЗ України подано оновлену програму, яка розрахована на 6 місяців та передбачає участь інших наукових і медичних інституцій країни.

  Тривалість секвенування в ІМБГ НАН України від надходження зразків до отримання результатів – один тиждень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали...

  Плавкран “Нібулону” “Святий Миколай” за час роботи перевантажив 10 мільйонів тонн сільгосппродукції

  З 2013 року "Святий Миколай" - перший самохідний плавучий кран флоту компанії "Нібулон" - перевантажив на експорт...

  Новий трамвай від корпорації “Еталон” випробовуватимуть у Києві

  Трамвай корпорації «Еталон», появу якого було анонсовано ще минулого року, вже проходить ходові випробування. Тести проводять на...