9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Українські науковці готують пропозиції для повоєнного відновлення країни

Національна академія наук України працює над пропозиціями з післявоєнного відновлення України.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на заяву Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього у програмі «Про науку. Компетентно».

Повідомляється, що створена спеціальна комісія з підготовки пропозицій для Національної ради з відновлення України від наслідків війни.

«Підготовлено вже чимало пропозицій щодо потенційно проривних напрямів, які дадуть змогу українській економіці вийти на передові рубежі. На основі не технологій минулого, а новітніх технологій, наукову підтримку яких здатна забезпечити Національна академія наук України», – підкреслює очільник НАН України.

За словами Загороднього йдеться вкрай важливі питання, як створення новітніх технологій для літієвого і титанового виробництва, створення вітчизняного паливно-енергетичного комплексу для атомної енергетики, збільшення видобутку вуглеводнів, створення синтетичних палив тощо.

Згадані питання опрацьовуються й оформлюються у пропозиції для Національної ради з відновлення України від наслідків війни, а також Ради національної безпеки і оборони України.

З технічного боку вже все готово і тепер питання опрацьовують економісти, аби визначити, наскільки економічно ефективними, рентабельним можуть бути ці джерела розвитку

«Цій роботі ми приділяємо зараз дуже багато уваги. Сподіваюся, бодай частина наших пропозицій буде сприйнята позитивно. Гадаю, в найближчі кілька місяців з’явиться національний план чи програма повоєнного відновлення України. Принаймні представники Академії долучені до низки робочих груп Національної ради з відновлення України від наслідків війни. Маємо надію, це допоможе нашій країні знайти правильний шлях», – підкреслює Загородній.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають