9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Україна закупить океанське судно для дослідження Арктики та Антарктиди

Кабінет Міністрів України виділив 252 млн грн для закупівлі наукового океанського судна льодового класу. Угоду про придбання судна планують укласти до кінця 2019-го року, а у наступному році відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки України.

Для нас це велика перемога. Придбання Україною судна такого класу дозволить нам бути більш самостійними в дослідженні Світового океану, яке на рівних із дослідженнями Космосу є наразі одним із пріоритетів світової науки. Це нові можливості для наших науковців вже з наступного року. А ще це можливість будувати більш сміливі стратегічні плани досліджень в Антарктиді та Арктиці. Зараз якраз завершується підготовка програми полярних досліджень України на 2021-2030 роки, де ми вже врахуємо наявність власного судна, – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Україна не має суден необхідного класу вже майже 20 років, тож для обслуговування антарктичної станції доводиться щороку фрахтувати іноземні судна. Морські дослідження при цьому тривалий час взагалі не велися і лише минулого року почали їх робити з борту риболовних суден. Купівля власного судна і відновлення наукових рейсів не тільки посилить вітчизняні наукові можливості, але й надасть змогу утворювати логістичні консорціуми з країнами, які мають свої полярні станції, але не мають власного флоту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають