9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україна відновила поставки матеріалів для європейських ядерних випробувань

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що щорічний внесок України за асоційоване участь в ЦЕРН (Європейська організація з ядерних досліджень) становить 1 млн швейцарських франків і дозволяє українським вченим брати участь в дослідженнях на її базі, а компаніям – приймати участь в тендерах

У 2016 році ми заплатили 270 тис. фанків, в 2017 році це 1 млн швейцарських франків за рахунок тендерів і участі наших підприємств, наших виробництв і наукових інститутів в цих тендерах, ці кошти нам повертаються”, – сказала міністр.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха зазначив, що внесок в 1 млн швейцарських франків є фіксованим і його оплата закладена в проект державного бюджету. При цьому дві українські компанії вже виграли тендери ЦЕРН на поставку матеріалів.

В тендерах переміг Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України, який буде постачати сцинтилятори для проведення експериментів, а також приватна компанія, яка буде поставляти мікрокабелі за унікальною технологією. Суми тендерів: 380 і 180 тис. шейцарських франків відповідно, термін виконання – 2017-2018 роки.

Старший радник по роботі з асоційованими членами ЦЕРН Крістоф Шефер зазначив, що в даний час в цій організації працює 110 українських вчених. Щорічно близько 30 педагогів, 30 учнів і студентів з України беруть участь в освітніх програмах ЦЕРН.

Європейська організація з ядерних досліджень знаходиться в Швейцарії на кордоні з Францією. У ЦЕРН знаходиться Великий адронний коллайдер – найбільший експериментальний прискорювач елементарних частинок. У жовтні 2016 року Міністерство освіти заявило про придбання Україною статусу асоційованого члена ЦЕРН, після оплати членського внеску.

Останні новини:

Зараз читають