9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Україна та Греція оновлять Угоду про співробітництво в сферах освіти, науки та культури

Українсько-грецька комісія зі співробітництва в сферах освіти, науки та культури напрацьовуватиме поглиблення співпраці

Міністр Лілія Гриневич зазначила, що наразі між університетами України та Греції підписано близько 30 двосторонніх угод, і виші залишаються відкритими до міжнародної співпраці.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Урядовий Портал 

Зараз активно розвивається співпраця між університетами обох країн. З 1996 року, коли була укладена чинна угода, багато змінилося, тому потрібно внести корективи. Має зустрітися комітет та виробити наше бачення спільного руху вперед. Ми також не менше зацікавлені в міжкультурному обміні, – сказав зі свого боку Посол Греції.

Українська сторона зацікавлена в розвитку програм подвійних дипломів, які дають можливість студенту навчатись як в українському університеті, так і в грецькому. Закінчуючи навчання, студент отримає одразу дипломи обох вишів.

У межах зустрічі йшлося також про розвиток спільних наукових досліджень. Посол Греції, зокрема, сказав, що його країна зацікавлена в розвитку співпраці в сфері досліджень Чорного моря.

Ми щиро зацікавленні в таких напрямках співпраці, у нас є люди зі знаннями та досвідом, які можуть провадити таку діяльність. Однак, ми втратили значні ресурси у зв’язку із анексією Криму. Наприклад, у зв’язку з цією агресією ми втратили Інститут біології південних морів імені О. О. Ковалевського, а також дослідницьке судно, яке було необхідним інструментом для морських досліджень. Зараз на базі Одеського філіалу Інституту біології південних морів НАН України створено Інститут морської біології. Однак, наразі ми досі не маємо потрібного нам судна, – розповіла Міністр.

Щорічно між двома країнами здійснюються обміни фахівцями і студентами. Зокрема, Міністерством культури, освіти і релігій Греції щорічно надається 1 урядова стипендія для України для участі фахівців у сфері елліністики віком до 35 років у літніх семінарах з новогрецької мови, культури і літератури, які щорічно проходять на базі державних вищих навчальних закладів Греції.

Останні новини:

Зараз читають