9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Україна придбає у Британії криголам для антарктичних експедицій та дослідження Світового океану

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 7 липня, прийняв рішення про виділення коштів на придбання науково-дослідного судна – криголама для українських антарктичних експедицій.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Порты Украины.

“Це рішення є надзвичайно важливим, адже розвиток полярних і океанографічних досліджень – один з пріоритетів людства у XXI столітті. Україна входить в 30 країн світу, що мають цілорічні станції в Антарктиді. І це не тільки величезний престиж для нашої держави, а й широкі можливості для українських вчених працювати на світовому рівні та брати участь у вирішенні глобальних проблем. (…) На жаль, останні два десятиліття наші можливості були обмежені відсутністю в Україні науково-дослідних суден, придатних для роботи в океані, зокрема льодового класу “, – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Відзначається, що океанографічний криголам дозволить українським вченим після тривалої перерви повернутися до досліджень Світового океану, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а в перспективі – працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, і, при необхідності, в інших регіонах океану.

Наявність власного судна також допоможе розв’язати логістичні проблеми на станції «Академік Вернадський», дістатися якої можна тільки морським шляхом і тільки в короткий період антарктичного літа, коли океан навкруги не скутий льодом. Для доставлення річних і сезонних експедицій та вантажів Україна поки змушена щорічно фрахтувати іноземні судна.

“Торік, коли пандемія COVID-19 тільки почалася, учасники 25-ї Української антарктичної експедиції з надзвичайними складнощами добиралися на станцію. Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць. Тому коли 6 лютого цього року полярники 25-й УАЕ вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з Президентом України, то на його питання, що потрібно найбільше, учасники експедиції не роздумуючи відповіли: власний криголам. (…) Сьогодні є це рішення. Воно дає зелене світло для покупки судна. Ми дуже вдячні Президенту та уряду і сподіваємося на подальшу підтримку народних депутатів – членів бюджетного комітету ВРУ “, – підкреслив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Рішення уряду має затвердити Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, після чого наступним кроком є ​​придбання судна. Зазначимо, що Україна з 2001 року не має подібного судна.

Відзначається, що переговори ведуться, в першу чергу, з Англією. Запланована закупівля флагманського криголама Британської антарктичної служби «Джеймс Кларк Росс». За оцінками українських фахівців, флагман ще придатний до експлуатації протягом наступних 20-25 років. Британія згодна продати «Джеймса Кларка Росса» за п’ять мільйонів доларів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають