9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Україна домовилася про нові арктичні й антарктичні дослідження з Туреччиною та Канадою

Уже наступного року до досліджень на українській антарктичній станції Академік Вернадський можуть долучитися канадські та турецькі вчені.

Натомість українські науковці отримають можливість працювати на канадських станціях в Арктиці та використовувати логістичні можливості Туреччини в Антарктиці. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки України.

Про це домовилася українська делегація під час 41-ї наради Договору про Антарктику, що тривала упродовж тижня в Аргентині. У ній взяли участь 53 держави, які є Сторонами Договору. Делегацію України очолив генеральний директор директорату науки МОН, представник Уряду України в Секретаріаті Договору про Антарктику Дмитро Чеберкус.

З Туреччиною ми підписали декларацію, зробивши перший крок до співробітництва на міжвідомчому рівні. Зокрема, ми задекларували можливість проведення спільних експедиційних досліджень з використанням ресурсу станції Академік Вернадський та логістичних можливостей турецької сторони, – розповів Дмитро Чеберкус.

Конкретних домовленостей про співпрацю також досягнуто з делегацією Канади.

У нас є взаємна зацікавленість в співпраці на наших станціях. Адже Канада має станцій в Арктиці, однак не має жодної антарктичної. Україна ж – навпаки. Проведення спільних досліджень в двох полярних регіонах дасть нам результати для порівняння та можливість оцінити низку планетарних процесів, – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, що також входив до складу української делегації.

У межах 41-ї наради країни обговорювали питання про організацію та регулювання наукової, природоохоронної й логістичної діяльності в Антарктиці. Зокрема, Сторони Договору ухвалили оновлені плани управління для шести районів з особливим режимом охорони, Настанови з оцінки та управління об’єктами історичної спадщини, Інструкцію з використання в Антарктиці безпілотних літальних апаратів, а також Правила з екологічно відповідального здійснення наземних науково-пошукових польових робіт в Антарктиці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають