9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Січня, 2023

У японському місті Нагоя відкрили першу українську недільну школу

У японському місті Нагоя відкрили першу українську недільну школу. Також це перший такий навчальний заклад у Японії, який відкрили за підтримки Міністерства закордонних справ України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на hromadske.

Церемонія відкриття школи відбулася 2 квітня. Першого дня занять їй обрали назву ㅡ «Берегиня».

Директор школи Ігор Даценко розповів, що у школі всі охочі зможуть вивчати українську мову та культуру. Навчатися зможуть не тільки українці, а й японці ㅡ як діти, так і дорослі. На його думку, розташування закладу в центрі країни сприятиме тому, що до школи зможуть приїжджати з найвіддаленіших куточків Японії.

Проєкт недільної школи реалізувала «Японсько-українська культурна асоціація» за підтримки Міністерства закордонних справ України. Другий секретар посольства України в Японії Віолетта Удовік каже, що це перший такий проєкт за підтримки МЗС.

«Японсько-українська культурна асоціація» стала першою організацією українців, яку офіційно зареєстрували в Японії. Хоча організація почала свою діяльність ще понад десять років тому, реєстрацію вона отримала лише у 2018 році.

Директор Ігор Даценко каже, що ідея створити українську недільну школу з’явилася разом із заснуванням асоціації.

«Як свідчить назва асоціації, ми відкриті не лише для українців, доля яких склалася в Японії, а й для всіх охочих до вивчення української мови та культури японців… Хотілося б вірити, що діяльність нашої школи стане ще одним містком українсько-японської дружби та презентації української держави на Далекому Сході на рівні народної дипломатії», ㅡ сказав він.

Окрім нової школи «Берегиня» в Нагої, наразі в Японії є дві українські школи в Токіо: «Джерельце» та школа дитячого розвитку «Хробачок» при Асоціації партнерів «Японії-України».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають