9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Серпня, 2022

У трьох українських містах створять пілотні центри трансферу технологій

Міністерство освіти і науки України запускає пілотний проект зі створення центрів трансферу технологій у Києві, Одесі та Харкові. В центрах дослідники матимуть змогу впроваджувати в життя свої розробки, а бізнес знаходити нові ідеї.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу МОН.

Часто науковець, що має певні результати досліджень, нові розробки, не може далі їх впровадити в життя, виникає прогалина між лабораторією вченого та бізнесом, реальним сектором економіки. Так само виникає питання про ефективність використання тих коштів, які держава спрямовує на науку. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб налагодити цей зв’язок, зробити його взаємовигідним для обох сторін. Це відбувається за кількома напрямами – актуалізація відповідного законодавства, розвиток мережі трансферу технологій, проведення комунікаційних заходів тощо», – розказала
генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дарина Чайка.

За словами чиновниці, одним з таких заходів є щорічний Всеукраїнський фестиваль інновацій, що пройде 14-16 травня, у рамках якого проведуть конкурси стартапів та інноваційних проектів. Подати свій проект можуть представники закладів освіти та наукових установ, а склад журі буде сформовано з представників інноваційних структур, венчурного бізнесу, міжнародних організацій та фондів тощо.

Цього року ми проведемо фестиваль вже вчетверте. І, як засвідчив досвід минулих років, для багатьох учасників – це гарна стартова площадка, щоб показати себе, знайти інвесторів, розвиватися далі. Приміром, два проекти-фіналісти минулорічного фестивалю потім перемогли в міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені, а стартап «FoodBIOPack» отримав грант у розмірі півмільйона гривень, – відзначила гендиректор.

Дарина Чайка також додала, що для глобальних змін у сфері інновацій МОН разом із зацікавленими сторонами розроблено відповідну Стратегію, що наразі очікує на затвердження Урядом. Під неї уже почалося обговорення змін, які потребує законодавство України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають