9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

У 2018 році фінансування науки збільшиться на третину, до 6 млрд грн

Фінансування науки в Україні збільшилося на понад 30% – з 4,7млрд гривень у 2017 році до 6,1млрд грн у 2018 році.

Найсуттєвіше зростання у фінансуванні Національної академії наук – понад 38%.  Важливою новацію у бюджеті 2018-го року –для НАН відкрито нову програму «Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень».

blank blank

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на МОН України 

У 2017 році ми змогли вийти з драматичного зниження фінансування на науку, яке досягло мінімуму в 2016 році і становило 0,16% ВВП з держбюджету. Зараз ми спромоглися дещо вирівняти ситуацію, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич

Однак, навіть у межах наявних коштів МОН у 2017 році змогло здійснити низку важливих речей, таких як проведення конкурсу для молодих учених, в межах якого отримало фінансування 123 проекти, отримання безкоштовного доступу до баз даних Scopus та Web of science.

Загалом у 2017 році в українських університетах було також профінансовано 1300 фундаментальних і прикладних досліджень. Важлива новація у бюджеті 2018-го року –для НАН відкрито нову програму «Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень».

Водночас МОН уже розробило Порядок проведення державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, який очікує на затвердження Урядом. Проведення такої атестації дозволить визначити, які виші мають найкращі показники в науці, і надати їм додаткове фінансування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають