9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Пішов з життя академік Ярослав Олійник — Президент Українського географічного товариства

В результаті ускладнень від коронавірусу, пішов з життя Ярослав Богданович Олійник, академік Національної Академії педагогічних наук України, декан Географічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, Президент Українського географічного товариства.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Страшну звістку на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив Заступник декана Географічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка з наукової роботи і міжнародного співробітництва, професор Сергій Запотоцький:

“Щойно пішов з життя Великий географ, добра, щира та порядна людина, наш вчитель та наставник, Ярослав Богданович Олійник. Це велика втрата для всієї географічної спільноти. Світла пам’ять моєму вчителю та наставнику!”, – написав він.

Останній тиждень Олійник боровся зі страшною недугою — коронавірусом, з яким був доставлений до Олександрійської лікарні міста Києва де і помер учора, 5 жовтня. Здоров’я науковця не витримало ускладнень викликаних COVID-19.

Ярославу Богдановичу Олійнику було 67 років. Він був академіком Національної Академії педагогічних наук України, доктором економічних наук, професором, економічним географом, академіком Академії наук вищої освіти України.

21 рік Олійник віддав керівництву Географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На час його керівництва припала значуща для факультету подія — переїзд до нового корпусу поряд з ВДНГ, який був збудований у 2005 році. Вчений впроваджував нові системи та методи навчання на факультеті, вдалося зберегти та оновити матеріально-технічну базу, значно омолодити викладацький склад на кафедрах.

blank
Академік НАН України Борис Патон та Ярослав Олійник під час відкриття нового корпусу Географічного факультету у Києві.

Ярослав Олійник був головою експертної ради Вищої атестаційної комісії України з географічних наук та керівником асоціації деканів географічних і природничих факультетів вищих навчальних закладів України.

За час своєї роботи, написав понад 500 наукових праць. Був фахівцем у галузі теорії суспільної географії, регіональної політики і природокористування.

У 2002 році отримав звання Заслуженого діяча науки і техніки України. Почесний професор Полтавського університету споживчої кооперації. У 2009 році нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають