9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Передані Україні науково-дослідні судна отримали нові назви

Нові назви отримали сьогодні науково-дослідні судна James Clark Ross та Belgica, передані Україні Великобританією та Бельгією відповідно.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

Церемонія перейменування відбулася на одеському морвокзалі у присутності президента Володимира Зеленського, який зараз перебуває з робочим візитом у місті.

Так, криголам «Джеймс Кларк Росс» став «Ноосферою», а «Бельгіку» назвали на честь директора Інституту морської біології Національної академії наук України, доктора біологічних наук і професора Бориса Александрова, який трагічно загинув два роки тому у страшній пожежі на Троїцькій, 25.

blank
Науково-дослідне судно України “Belgica”. 18 жовтня 2021. Фото: Yörük Işık

Ноосфера — імовірно нова, вища стадія еволюції біосфери, становлення якої з розвитком суспільства, має глибокий вплив на природні процеси. Поняття “ноосфера” було запропоновано професором математики Сорбонни Едуардом Леруа, який трактував її як “мислячу” оболонку, що формується людською свідомістю.

blank
Науково-дослідне судно “Ноосфера” Фото: Думська

Розвиток ноосферного навчання пов’язане насамперед з ім’ям видатного вченого, першого президента Української академії наук Володимира Вернадського.

Згідно з Вернадським, «в біосфері існує велика геологічна, можливо, космічна сила, планетна дія якої зазвичай не береться до уваги в уявленнях про космос … Ця сила є розум людини, спрямована та організована воля його як істоти суспільного».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають