9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Перед будівництвом північної об’їзної дороги Львова проведуть масштабні археологічні розкопки

Перед початком будівництва північної об’їзної дороги Львова археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України проведуть масштабні дослідження.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Zaxid.net.

Зокрема, вони дослідять 21 давнє поселення, а також стежитимуть за земляними роботами, бо до них прилягають відомі пам’ятки – городища біля сіл Рокитне і Завадів.

Як вказано на сайті «Рятівної археологічної служби», дослідження планується провести на рекордній для України площі – 103 тис. м2. Для порівняння – це площа 14 футбольних полів.

«Досі археологи в Україні не мали можливості дослідити таку велику площу археологічних об’єктів в межах одного будівельного проекту. Схожий досвід не є новим для наших колег з Польщі чи інших країн Європи, де масштабні розкопки перед будівництвом доріг є сталою практикою. Однак для нас це цілком нові можливості», – пояснює директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук.

Північний обхід Львова – це ділянка об’їзної міста, яка з’єднає міжнародну трасу Київ-Львів-Чоп із трьома міжнародними дорогами, що прямують від Львова до кордону з Польщею. Протяжність нової ділянки – близько 24 км. Проект передбачає будівництво дороги за зразком сучасних європейських автострад.

За словами керівника проекту, археолога Олександра Сілаєва, територія, через яку пройде нова дорога, це межа двох цікавих фізико-географічних територій – Розточчя і Грядового Побужжя, які у прадавні часи були щільно заселені.

Науковці проведуть розкопки на різночасових поселеннях. Найдавніші відносять до культури лійчастого посуду і датують ще ІІІ тис. до н. е., наймолодші ж поселення виникли за княжих часів.

Будівництво північного обходу Львова планують розпочати у 2019 році. Раніше Служба автомобільних доріг Львівщини замовила проект будівництва північного об’їзду Львова, який мають завершити у 2018 році.

АвторZaxid.net

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають