9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

“Ноосфера” сьогодні відправиться у свій перший рейс до Антарктиди

Сьогодні, 28 січня, заплановано вихід у перший рейс з Одеси курсом на Антарктиду науково-дослідного судна льодового класу “Ноосфера”.

Криголам був придбаний Україною у Великій Британії й раніше називався James Clark Ross, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Криголам “Ноосфера” вирушить у свій перший рейс до Антарктики під синьо-жовтим прапором. І це символічно, адже саме 28 січня вважається датою відкриття Антарктиди”, – йдеться на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Перед виходом судна в рейс відбудеться пресконференція, де розкажуть про заплановані наукові дослідження, маршрут та команду криголама.

Науково-дослідне судно України “Ноосфера” у доці ПрАТ “Іллічівський судноремонтний завод”. Фото: Національний антарктичний науковий центр

Як уже повідомлялося, раніше судно пройшло техобслуговування на ПрАТ «Іллічівський судноремонтний завод» у Чорноморську, після чого на шляху до Одеси було проведено його ходові випробування.

Науково-дослідне судно може рухатися крізь шар льоду товщиною до 4 м в екстремальних умовах і працює в штатному режимі в крижаному шарі товщиною до 1,5 м. Судно має довжину майже 100 м і водотоннажність 5732 тонн. Воно спеціалізується на морських біологічних, океанографічних та геофізичних дослідженнях.

На його борту є кілька лабораторій, а також системи лебідок, які дають змогу розміщувати наукове обладнання на кормі або в середній частині судна. На борту можуть перебувати кілька десятків науковців та понад 20 членів екіпажу.

Останні новини:

Зараз читають