9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Науково-дослідне судно «Ноосфера» у січні відправиться до Антарктиди

Українське науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера» у середині січня 2022 року відправиться до Антарктиди.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про подорож українських науковців до Антарктиди, розповів кореспондентам «Суспільне Одеса» директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера», яке зараз стоїть в Одеському морському порту, відправиться до Антарктиди у середині січня 2022 року.

Наразі судно вирушило до Чорноморська для проходження технічної підготовки.

“Команда практично підготовлена вже. Наразі вона проходитиме підготовку після чого будемо вирішувати то з нами піде в експедицію, а хто ні. Практично ось на цьому тижні ми набрали цю команду”, – повідомив Євген Дикий.

«Ноосфера» є колишнім британським науково-дослідним судном James Clark Ross, корабель отримав свою нову назву 29 жовтня в Одесі.

19 серпня 2021 року, український «Національний антарктичний науковий центр» та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії підписали акт про купівлю судна. 30 серпня 2021 року, над флагманом українського науково-дослідного флоту підняли український прапор.

Науково-дослідне судно 18 вересня 2021 року, вирушило з Фредеріксгавену (Данія) до України. Перед виходом у море була проведена значна робота з перереєстрації та страхування судна, отримано нові радіопозивні тощо. Судно James Clark Ross, 3 жовтня пройшов через протоку Босфор у Чорне море та попрямував до Одеси.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають