9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу НАН України.

Роботу було проведено в рамках найбільшого у світі метагеномного дослідження міських мікробіомів, що є у повітрі й на поверхнях, до яких торкаються люди. Цей проєкт, що охоплює 60 міст світу, розпочався у 2013 році, коли було проведено збір та аналіз зразків мікробів у метрополітені Нью-Йорка. Київ приєднався до проєкту у 2017 році. Активну участь у дослідженні бере Інститут молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України. Керівником проєкту від України є молодша наукова співробітниця Групи системної біології ІМБГ НАН України – Аліна Фролова.

blank

Кожного року 21 червня проводиться глобальний збір зразків по всьому світу (Global City Sampling Day). Зразки збирають за допомогою стерильних свабів, що не містять ДНК і РНК, і відправляють до лабораторії Weill Cornell для централізованого виділення генетичного матеріалу і секвенування разом із позитивним та негативним контролями. Повногеномне секвенування дозволяє дослідити весь склад організмів, генетичний матеріал яких потрапив у зразок, що якраз і є об’єктом дослідження метагеноміки. 

blank

Група системної біології ІМБГ НАН України разом з іншими членами консорціуму займається збором зразків, дослідженням й тестуванням молекулярно-біологічних методів й біоінформатичним аналізом даних секвенування.

blank
blank

«Так, у київському метро КП «Київський метрополітен» ми виявили дуже типового представника шкірної мікрофлори людини – сutibacterium acnes, що в нормі зазвичай спостерігається у здорових людей – розповідає Аліна Фролова. – Ця бактерія входить до складу основних 31 видів, знайдених у всіх 60 містах, й ще раз свідчить про величезний вплив людини на міське середовище. Однак виявлено й види, які унікально характеризують київське метро, наприклад, Mycobacterium sp. VKM Ac-1817D – бактерія, вперше секвенована у 2015 році. Це непатогенна мікобактерія, що може здійснювати деструкцію природних стеринів з утворенням андростанів, які є ключовими проміжними речовинами для синтезу фармацевтичних стероїдів. Це не значить, що ця бактерія присутня у великих кількостях, або ми одразу можемо її використати з біофармацевтичною метою, однак пошук і виявлення нових бактерій зі схожими властивостями мають величезний потенціал».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають