9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

Музей авіації Харківського авіазаводу взяв участь у «Ночі музеїв» що пройшла у Харкові

 • Музей авіації ХДАВП взяв участь у «Ночі музеїв», що пройшла 19 травня у Харкові.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

  Відвідувачів заходу ознайомили з історією літакобудування на Харківському авіазаводі з початку його виникнення і до сучасних часів. 

  «Розповідати було про що. За 92 роки існування авіазаводу виготовлено більше 4000 тисяч літаків різних конструкцій. І багато з них стали справжнім проривом у авіації тих часів», – каже директор Музею авіації Володимир Котляр.

  Так, понад 90 років тому перший директор ХАЗу Костянтин Калінін як схему літака вибрав підкісний аероплан з оригінальним еліптичним крилом. Це давало низку переваг – найменші втрати на формування вихору, підвищення бокової стійкості, зниження енергії двигуна, що забезпечувало вищу швидкість і більшу дальність польоту. Це був прорив у авіабудуванні. Згодом зарубіжними фахівцями створення еліптичного крила оцінювалося як видатний внесок у розвиток світової авіації…

  Пізніше з’являлися інші лайнери, в яких колишні калінінські “ноу-хау” використовувалися вже як тривіальні інженерні рішення…

  Завдяки слайд-шоу із старовинних «хазівських» знімків відвідувачі «Ночі музеїв» могли бачити літаки різних часів, виготовлені на Харківському авіазаводі.

  Загалом на ХАЗі виготовляли літальні апарати розробки багатьох видатних авіаконструкторів – Д.П. Григоровича, І.Г. Немана, П.О. Сухого, П.Д. Грушина, А.С. Яковлева, А.І. Мікояна, М.І. Гуревича, В.М. Туполева, І.С. Селезньова. Літаки Олега Антонова і Петра Балабуєва уже десятки років залишаються неперевершеними.

  Зазначимо, що «Ніч музеїв» – це міжнародна подія, присвячена Міжнародному дню музеїв (18 травня), яка проходить щорічно в третю суботу травня в 42 країнах Європи. Майже 2000 музеїв одночасно продовжують час своєї роботи раз на рік, відкриваючи свої двері для всіх бажаючих. У Харкові акція вперше відбулася в 2009 році.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка"...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний...

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює...