Музей авіації ХДАВП взяв участь у «Ночі музеїв», що пройшла 19 травня у Харкові.
Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.
Відвідувачів заходу ознайомили з історією літакобудування на Харківському авіазаводі з початку його виникнення і до сучасних часів.
«Розповідати було про що. За 92 роки існування авіазаводу виготовлено більше 4000 тисяч літаків різних конструкцій. І багато з них стали справжнім проривом у авіації тих часів», – каже директор Музею авіації Володимир Котляр.
Так, понад 90 років тому перший директор ХАЗу Костянтин Калінін як схему літака вибрав підкісний аероплан з оригінальним еліптичним крилом. Це давало низку переваг – найменші втрати на формування вихору, підвищення бокової стійкості, зниження енергії двигуна, що забезпечувало вищу швидкість і більшу дальність польоту. Це був прорив у авіабудуванні. Згодом зарубіжними фахівцями створення еліптичного крила оцінювалося як видатний внесок у розвиток світової авіації…
Пізніше з’являлися інші лайнери, в яких колишні калінінські “ноу-хау” використовувалися вже як тривіальні інженерні рішення…
Завдяки слайд-шоу із старовинних «хазівських» знімків відвідувачі «Ночі музеїв» могли бачити літаки різних часів, виготовлені на Харківському авіазаводі.
Загалом на ХАЗі виготовляли літальні апарати розробки багатьох видатних авіаконструкторів – Д.П. Григоровича, І.Г. Немана, П.О. Сухого, П.Д. Грушина, А.С. Яковлева, А.І. Мікояна, М.І. Гуревича, В.М. Туполева, І.С. Селезньова. Літаки Олега Антонова і Петра Балабуєва уже десятки років залишаються неперевершеними.
Зазначимо, що «Ніч музеїв» – це міжнародна подія, присвячена Міжнародному дню музеїв (18 травня), яка проходить щорічно в третю суботу травня в 42 країнах Європи. Майже 2000 музеїв одночасно продовжують час своєї роботи раз на рік, відкриваючи свої двері для всіх бажаючих. У Харкові акція вперше відбулася в 2009 році.