9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Морська адміністрація проведе шість океанографічних експедицій в Україні у 2019 році

Підвідомче Морській адміністрації України держустанова “Держгідрографія” запускає четверту науково-дослідну експедицію по відновленню океанографічної бази даних.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Таке рішення було прийнято на першому у 2019 році засіданні науково-технічної ради відомства.

Зараз фахівці анонсують шість науково-дослідних експедицій в морському регіоні та на внутрішніх водних шляхах України в поточному році.

У 2018 році «Держгідрографія”, спільно з державною установою “Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України”, розробили проект науково-дослідної програми з відновлення океанографічної бази даних України. Мета програми — океанографічне і гідрографічне вивчення морської та річкової для підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства і створення спільного банку цифрових океанографічних даних МІУ, Морської адміністрації та НАНУ.

За словами керівника “Держгідрографії” Олександра Щипцова, в минулому році відновилася науково-дослідна діяльність і було проведено 3 комплексних експедиції з вивчення морського і річкового середовища. У 2019 готується відразу 6 науково-дослідних експедицій.

Вчені вивчатимуть українську частину річки Дунай від портопункту Кілія до порту Ізмаїл. Дослідження стартують вже в кінці квітня. Результати експедицій складуть основу океанографічної бази даних і стануть цінним матеріалом для роботи “Держгідрографії” з навігаційної безпеки судноплавства України.

Фахівці “Держгідрографії” та Гідрофізичного центру НАН України в травні проведуть комплексні річкові науково-дослідні експедиції в акваторії Кам’янського водосховища річки Дніпро, в тому числі водного району Дніпродзержинські ворота. У липні учасники досліджень будуть працювати на гідрологічному полігоні “Північний” від порту Чорноморськ до Тендрівської затоки та на гідрологічному полігоні “Південний” від порту Одеса до підходів до річки Дунай.

Четвертим місцем для комплексних морських науково-дослідних робіт обрана акваторія Одеської банки (Одеську затоку) і підходи до Аджалицького лиману (морського порту Південний), які будуть проводитися в серпні.

Також океанографічні дослідження вчені проведуть у вересні в Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі (від 1 до 4 коліна БДЛК, морська частина) і Херсонському морському каналі (від 1 до 3 коліна ХМК).

Заключною, шостою експедицією в жовтні 2019 року стане річкова науково-дослідна експедиція в акваторії Дніпровського водосховища.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають