9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Міністерство освіти і науки виділило 15 млн грн на капітальний ремонт української антарктичної станції “Академік Вернадський”

Цього року Міністерство освіти і науки України вперше за тривалий період часу виділило близько 15 млн гривень для проведення капітального ремонту на єдиній українській антарктичній станції “Академік Вернадський”. Кош

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Міністерство наук і освіти України

Зараз вся українська антарктична програма коштує 72 млн грн. Вперше за багато років сюди закладені кошти для проведення капітального ремонту на станції. Крім того, завдяки проведенню відкритих тендерних процедур Національному антарктичному науковому центру в цьому році вдалося заощадити близько 10 млн гривень, які ми хочемо інвестувати в розвиток і поліпшення досліджень, – зазначила міністр Л.Гриневич.

Нагадаємо, що 22 березня, в Антарктиду вирушать 2 українські експедиції. Перша – яка буде знаходитися на станції цілий рік. До неї увійшло 12 чоловіків – 7 наукових і 5 технічних працівників.

Учасники літньої експедиції будуть здійснювати метеорологічні, біологічні та геофізичні дослідження. Наприклад, продовжать безперервні спостереження за зміною клімату, за станом озонової діри, вивчатимуть зміна рівня моря, аномальне магнітне поле, популяції пінгвінів тощо.

Друга експедиція – сезонна, в яку увійшли 12 вчених. Вони будуть працювати під час перезміни 22-й і 23-й УАЕ – протягом майже трьох тижнів. Вчені, зокрема, будуть відбирати зразки для досліджень, заявки на які подали 20 науково-дослідних установ України.

В кінці лютого 12 учасників 23-й УАЕ пройшли обов’язкове навчання, де отримали необхідні на крижаному континенті знання і вміння, а також вчилися взаємодіяти в наближених до антарктичних умовах.

Останні новини:

Зараз читають