9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Липня, 2021

Київ може стати єдиним містом з 1000-літньою історією, яке залишитися без міської археології

 • В Інституті археології Національної академії наук України повідомили, що департамент комунальної власності КМДА подав позов проти Інституту та хоче виселити науковців із приміщення на вулиці Володимирській, 3А. Там розміщені лабораторії, в яких обробляють артефакти з розкопок у Києві.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українські новини.

  “Втрата Інститутом приміщень унеможливить проведення археологічних робіт у Києві з супроводу будівництва, що призведе до зупинки процесу. Продовження будівельних робіт без археологічного супроводу призведе до порушення чинного українського та європейського законодавства у сфері охорони археологічної спадщини, а Київ стане єдиним містом з 1000-річною історією на території від Лісабона до Москви, де була знищена своя міська археологія”, – про це заявив директор Інституту археології НАН України Віктор Чабай в пресцентрі інформаційного агентства “Українські Новини”.

  Також він повідомив, що раніше сума оренди приміщень Інститутом археології (по вулиці Володимирська 3 і Григорія Сковороди 9 становила 1 гривню на місяць, але Департамент комунальної власності міста Києва прийняв рішення про збільшення цієї вартості в 1 млн 300 тис. гривень на рік.

  Директор Інституту археології НАН України Віктор Чабай та академік Петро Толочко. Фото: Українські новини.

  Віктор Чабай зазначив, що з огляду на фінансовий стан Національної академії наук України та Інституту, як його структурного підрозділу, ця сума нереальна. Інститут отримує лише 76% від необхідного для виплати заробітної плати.

  Крім цього він повідомив, що Департамент комунальної власності КМДА подав позов до господарського суду Києва на Інститут археології. Перше засідання відбудеться 15 грудня.

  Академік НАН України Петро Толочко заявив, що дії міської влади направлені на те, щоб ліквідувати археологічну службу Києва.

  “Хтось накинув оком на ці два приміщення, вони їм не потрібні, очевидно, потім їх знесуть і на їх місці побудують якісь великі будинки та будуть отримувати прибутки або надприбутки з цих майданчиків”, – повідомив Петро Толочко.

  Керівництво Інституту археології має намір зробити візит до мера міста Києва Віталія Кличка, щоб розв’язати проблему з приміщеннями та висловили надію, що він не знає про цю самоправність у своїх підрозділах, і у нього буде можливість зупинити це ганебне явище.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до 77 735,1 млн кВт-год у...

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану у маршрутній сітці перевізника.

  Компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до САУ «Богдана»

  Приватна компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до самохідної артилерійської установки (САУ) 2С22 «Богдана».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Київ придбає 20 електробусів в рамках Кіотського протоколу

  Київ закупить 20 сучасних електробусів в рамках Кіотського протоколу, повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  За 15 років “Метінвест” інвестував в екологічні проєкти 3,5 мільярда доларів

  За словами гендиректора "Метінвесту", тема екології та декарбонізації буде основною для компанії в найближчі 20 - 30 років. Міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна...

  “Луцькводоканал” придбав нову партію техніки (фото)

  Автопарк комунального підприємства “Луцькводоканал” поповнився новою технікою.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ВолиньPost.Директор підприємства Віктор Гуменюк зауважив,...

  Понад 35 тисяч українських домогосподарств встановили сонячні електростанції

  На сьогодні в Україні понад 35,4 тисяч родин отримують електроенергію від енергії Сонця. Загальна потужність таких сонячних електростанцій (СЕС) становить 933 МВт.

  Зараз читають

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі.Про це...