9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Криголам «Ноосфера» вийшов у перший рейс до Антарктиди (фото)

Криголам «Ноосфера» у п’ятницю в обід вирушив у перший рейс з Одеси до антарктичної станції «Академік Вернадський».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

На борту, крім екіпажу, шість українських дослідників Антарктики, а ще 28 вітчизняних науковців приєднаються до них у чилійському порту Пунта-Аренасу.

blank
Науково-дослідне судно України “Ноосфера” в Одесі. Команда та пасажири криголама Фото: НАНЦ

Про це повідомив на пресконференції перед відбуттям науково-дослідного судна з Одеси директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий, передає кореспондент Укрінформу.

«Відбуття судна «Ноосфера» в перший рейс з Одеси до Антарктики приурочено на 28 січня не випадково – саме в цей день відкрили Антарктиду. І в тому далекому рейсі, як нам відомо, був помічником капітана судна-першовідкривача Іван Завадовський з Галича. Наразі криголам вирушає в Антарктику, щоб доправити на станцію «Академік Вернадський» команду 27-ї Української експедиції та замінити наших зимівників, а також взяти на борт другу групу вчених – дослідників Південного океану», – зазначив директор НАНЦ.

За його словами, криголам, що пройшов технічне обслуговування на Чорноморському судноремонтному заводі, доставить на станцію «Академік Вернадський» також різноманітні вантажі: річний запас провізії, технологічне обладнання та будівельні матеріали.

blank
Маршрут науково-дослідного судна до Антарктиди

Науковою програмою передбачено продовження океанографічних досліджень, розпочатих у 1997-98 роки науково-дослідним судном «Ернст Кренкель», зокрема на полігоні поблизу Аргентинських островів, неподалік наукової станції, на Південно-Шотландському полігоні та Південно-Оркнейському полігоні, що мають складні гідрофізичні умови та формують систему водних мас океанів Південної півкулі Землі. Тут високе біорізноманіття, а також проходять основні міграційні шляхи криля, риб та китів.

blank
Науково-дослідне судно України “Ноосфера” в Одесі перед походом. Фото: НАНЦ

За словами директора НАНЦ, дослідники також сподіваються отримати унікальні дані про те, як змінилися океанографічні характеристики цих районів Південного океану за попередні три десятиліття, адже саме в цій частині світу зафіксовано найшвидші темпи потепління атмосфери, і дуже важливо зрозуміти, чому саме і як це відбувається.

Науковці також здійснюватимуть низку біологічних досліджень спільно з американськими вченими, а також аналізуватимуть вміст донних відкладень, в тому числі наявність ртуті, проведуть серію геокосмічних, радіоокеанографічних вимірювань та блок геологічних досліджень в районі Аргентинських островів тощо.

blank
На капітанському містку. Фото: НАНЦ

Євген Дикий уточнив, що екіпаж криголама у складі 26 моряків очолив український капітан Павло Панасюк, який має величезний досвід роботи на іноземних науково-дослідних суднах.

У церемонії відправлення криголама «Ноосфера» в перший антарктичний рейс з Одеси взяв участь голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, який наголосив у своєму виступі, що Українська держава відновила фінансування перспективних наукових досліджень у Чорному морі, в Антарктиці та науково-технічне співробітництво між Україною та іншими країнами.

blank
Науково-дослідне судно України “Ноосфера” в Одесі перед походом. Фото: НАНЦ

«Ноосфера» стала першим українським судном, оснащеним суперсучасною системою динамічного позиціювання. Досі українські моряки, щоб опанувати управління такою системою, були змушені сплачувати значні кошти за навчання за кордоном, а тепер вони зможуть навчатися в Україні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають