9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Криголам «Джеймс Кларк Росс» прийшов в Україну (фото)

Флагман українського науково-дослідного флоту – криголам «Джеймс Кларк Росс» – прийшов в Одесу учора, 5 жовтня.

Корабель прийшов в український порт від синьо-жовтим прапором, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Національного антарктичного наукового центру.

З Данії в Україну науково-дослідне судно пройшло через три моря – Північне, Середземне та Чорне. Корабель до України привели два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський «капітан-наставник» Саймон Воллес.

Наступні тижні триватиме дооформлення необхідних документів та технічна інвентаризація судна. Потім відбудеться офіційне представлення криголаму для медіа та буде оголошено його нову назву. Також науковий центр планує час для екскурсійного відвідування судна.

Нагадуємо, що 19 серпня цього року Україна придбала легендарний британський криголам «Джеймс Кларк Росс», а 30 серпня в порту міста Фредеріксгавн (Данія) відбулася офіційна передача судна, й над ним було піднято синьо-жовтий стяг.

Власний океанографічний криголам відкриває цілу низку нових можливостей для української науки та науковців. Насамперед він дозволить:

  • після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану;
  • розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції «Академік Вернадський» та розширити можливості сезонних експедицій;
  • створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами;
  • проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають