9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 8 Березня, 2021

КПІ ім. Ігоря Сікорського та Міненерговугілля розпочнуть підготовку магістрів у сфері фізичної ядерної безпеки

 • Міненерговугілля України під головуванням заступника директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Світлани Кульчицької  проведено нараду з  представниками Міжнародної програми поширення фізичної ядерної безпеки Національної адміністрації з фізичної ядерної безпеки Департаменту енергетики США в рамках співпраці за Ініціативою Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження та матеріалів масового знищення».

  У нараді взяли участь фахівці Міненерговугілля, ДП  «НАЕК «Енергоатом», НТУУ «Київський політехнічний інститут ім.  І. Сікорського» та Навчального центру з фізичного захисту, обліку та  контролю ядерного матеріалу Інституту ядерних досліджень НАН  України. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики України.

  Учасники наради обговорили питання реалізації проектної співпраці із започаткування магістерської підготовки фахівців у сфері фізичної ядерної безпеки у НТУУ «Київський політехнічний інститут ім.  І. Сікорського».

  У рамках реалізації проекту «Розробка Програми розвитку людських ресурсів України з фізичної ядерної безпеки» американською стороною надається допомога в розробленні навчальних матеріалів для магістерської програми підготовки слухачів за спеціалізацією «Фізична ядерна безпека», яку планується розпочати у 2019 році на базі спеціальності «Атомна енергетика» у НТУУ «Київський політехнічний інститут ім.  І. Сікорського».

  Ініціатива Міністерства щодо такої програми реалізується в рамках перезапуску підготовки фахівців за спеціальністю «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів», яка до 2014 року здійснювалась Севастопольським національним університетом ядерної енергії та промисловості, але була припинена внаслідок незаконної анексії АР Крим Російською Федерацією.

  Представники НТУУ «Київський політехнічний інститут ім.  І. Сікорського» поінформували про виконання попереднього та стан готовності поточного етапів роботи. Сторонами дано позитивну оцінку співпраці у рамках проекту.

  Другим питанням порядку денного була реалізація проектної співпраці з проведення оцінки культури захищеності атомних електростанцій України.

  Національна адміністрація з фізичної ядерної безпеки Департаменту енергетики США (DOE/NNSA), Міжнародна програма поширення фізичної ядерної безпеки співпрацює з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України у реалізації Пілотного проекту з проведення оцінки культури захищеності на ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом».

  Сторони висловили сподіваються на плідну співпрацю у реалізації пілотного проекту з  оцінки культури захищеності та домовилися щодо подальших дій в рамках реалізації проекту.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Миколаєві починають реалізацію проєкту з будівництва чотирисмугового автомобільного тунелю

  У Корабельному районі Миколаєва у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв'язки з чотирисмуговим автомобільним...

  «Артем» до кінця року виготовить партію 152-мм снарядів Збройних сил України

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що входить до складу ДК "Укроборонпром", виготовить партію 152-мм снарядів для Збройних сил України до кінця року.

  Антонов отримав аванс на будівництво Ан-178 для української армії

  Державне підприємство «Антонов» отримало аванс на будівництво трьох транспортних літаків Ан-178-100Р для Повітряних Сил Збройних сил України.Про це...

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову модель для залучення 200 мільйонів...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Зараз читають

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів...

  У Миколаєві починають реалізацію проєкту з будівництва чотирисмугового автомобільного тунелю

  У Корабельному районі Миколаєва у 2021 році розпочнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв'язки з чотирисмуговим автомобільним...